ההסתדרות מזהירה את ההתאחדות לכדורגל

ביום חמישי נשלח אל ההתאחדות לכדורגל ואל מאמן נבחרת הנשים, מאיר נחמיאס, מכתב בו הוא הוזהר שלא להמשיך ולאיים על בנות הנבחרת.

ניר הר זהב , א' באדר תשע"ד

כדורגל
כדורגל
Thinkstock

ההסתדרות מזהירה את ההתאחדות לכדורגל: אם תפגעו בבנות נבחרת ישראל נתלונן בפיפ"א.

"היה וההתאחדות לא תתעשת ו/או ככל שהיא תפגע בשערה משערות ראשה של שחקנית נבחרת, אנו נפעל ונפנה, בנוסף לכל האמור במכתבנו הקודם, ישירות לפיפ"א על מנת להציג בפניה את ההפליה הפסולה של שחקניות הנבחרת לעומת השחקנים (הפליה שהיא, למיטב הבנתי, גם מנוגדת לרוח התקנון של פיפ"א), וכן נציין בפני פיפ"א את האופן הבוטה לפיו ההתאחדות פוגעת בחירות ההתארגנות של השחקניות", כך כותב היועץ המשפטי של חטיבת הספורט בהסתדרות המעו"ף, עו"ד רן קידר, במכתב שנשלח אל ההתאחדות לכדורגל בערב שבת.

כזכור ביום חמישי נשלח אל ההתאחדות לכדורגל ואל מאמן נבחרת הנשים, מאיר נחמיאס, מכתב בו הוא הוזהר שלא להמשיך ולאיים על בנות הנבחרת ולא לפגוע בזכותן להתארגן במסגרת ארגון עובדים.

ההתאחדות ענתה במכתב משלה שהמאמן לא איים על השחקניות, הוא בסך הכל ביקש לבדוק איתן האם הן מתכוונות לשבות.

שחקניות נבחרת ישראל התאגדו במסגרת נציגות הכדורגלנים בהסתדרות. בשבוע שעבר הכריזו על סכסוך עבודה עם ההתאחדות, בדרישה להשוואת תנאים לאלה שההתאחדות מעניקה לנבחרת הגברים בכדורגל. מאז שהוכרז הסכסוך, מפעיל מאמן הנבחרת לחץ על השחקניות לחזור בהן מן ההודעה.

ביום רביעי במהלך האימון שנערך בשפיים, כינס המאמן את השחקניות במרכז המגרש ואמר להן כי מי שלא תודיע עד יום א' הקרוב שהיא חוזרת בה מההכרזה על סכסוך העבודה, "תיזרק" מהנבחרת.

בהסתדרות הבהירו כי מדובר בעבירה על החוק, המהווה עבירה פלילית ויש בגינה גם קנס כפסי גבוהה של 200 אלף שקלים, ומכיוון שמדובר ב-25 שחקניות גובה הקנס יכול להגיע עד 5 מיליון שקלים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il