גוש-עציון מצדיעה למערך ההתנדבות

ערב הוקרה למערך ההתנדבות לזכרו של סא"ל משה מועלם שנפל באסון המסוקים. במהלך הערב, הוקרן סרט על פעילות מערך המתנדבים.

ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ד

ערב ההוקרה בגוש עציון
ערב ההוקרה בגוש עציון
מאיר אליפור

ערב הוקרה למערך ההתנדבות התקיים אמש (מוצ"ש) במתנ"ס גוש עציון. מדובר באירוע מסורתי שמתקיים בחסות מחלקת ההתנדבות במתנ"ס גוש עציון ובשיתוף עם ח"כ שולי מועלם-רפאלי לזכרו של סא"ל משה מועלם שנפל באסון המסוקים.

באירוע נטלו חלק השר אורי אריאל, ח"כ שולי מועלם, ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל וסגנו משה סוויל, סגני השרים הרב אלי בן דהן והרב אבי וורצמן, וכן חברי הכנסת רובי ריבלין וניסן סלומיאנסקי, כמו כן השתתפו מח"ט עציון אל"מ עמית ימין, מנהל מתנ"ס גוש עציון ומנהלת מחלקת התנדבות.

בגוש עציון מערך התנדבות ענף מאוד, מערך ההתנדבות בגוש עציון כולל מעל 2,000 מתנדבים, מהגבוהים ביותר בארץ, וכולל: יחידת חילוץ עציון (שפועלת גם בחסות מחוז ש"י במשטרה), מערך מתנדבים המפעיל את הפינה החמה (לזכרם של ד"ר שמואל גיליס וצחי ששון) בנק הזמן (במסגרתו תורמים חברי הקהילה איש איש על פי לכישוריו לחברים אחרים בקהילה) מערך תיכוניסטים המלווה תלמידים מבתי הספר היסודיים, ומערך מתנדבים המסייע בעבודה עם קשישים ובעבודה חקלאית.

ח"כ שולי מועלם- רפאלי אמרה באירוע כי "זו השנה ה-17 בלי משה מועלם. 17 בגימטריה זה טוב. הזמן לא מרפא, אולי להפך, אבל להיות פה הערב ולהוקיר תודה לאלפי מתנדבי גוש עציון שעוסקם בצרכי ציבור באמונה יום יום, זה מה שעושה לי טוב".

דוידי פרל ראש מועצה אזורית גוש עציון אמר: "בזכות אנשים כל כך מקסימים, בזכות מפעל חסד עצום כל כך, משפחת גוש עציון הינה משפחה חמה ומלוכדת. הידיעה והתחושה שבכל רגע נתון יש מי שאפשר לסמוך כליו, יש כתף להישען עליה היא זו שבונה את החוסן הקהילתי שלנו".

במהלך הערב, הוקרן סרט על פעילות מערך המתנדבים של גוש עציון ובסיומו, התקיימה הופעה של הזמר אהרון רזאל.