נחשף ציר צה"ל - הרב שטיינמן?

על פי דיווחים שפורסמו הבוקר, אנשי ביתו של הרב שטיינמן, מצויים בקשר עם הצמרת הצה"לית העוסקת בסוגיית גיוס החרדים. בית הרב: להד"ם.

חיים לב , ג' באדר תשע"ד

תומכיו פרשו. הרב שטיינמן
תומכיו פרשו. הרב שטיינמן
Flash90

האם אנשי בית מנהיג הפלג הליטאי בציבור החרדי, הרב שטיינמן, מצויים בקשר מתמיד עם הנפשות הפועלות סביב סוגיית גיוס חרדים? אם לשפוט על פי דיווחים שפורסמו הבוקר, הרי שפני הדברים נכונים.

על פי הדיווח ב'הארץ', דיווח שלטענת מקורות שונים נשען בחלקו על הקלטות סתר שהודלפו החוצה על ידי גורמים אינטרסנטיים מבית הרב שטיינמן, אנשי הרב שטיינמן שיבחו באחרונה את פועלו של תא"ל גדי אגמון, ראש חטיבת תכנון ומקורות כוח אדם באכ"א, ואת יו"ר הוועדה הפרלמנטרית לגיבוש חוק הגיוס, ח"כ איילת שקד, בכל הנוגע להתייחסות לרגישויות ולדקויות הנוגעות לסוגיית גיוס בחורי הישיבות.

"באחת השיחות שיבח אחד המקורבים את הנכונות של איילת שקד לשתף פעולה עם החרדים, ואמר כי יש לה "הגינות של טייסים" וציין כי בעלה טייס", צוטט ב'הארץ'. בפגישה אחרת שצוטטה הנוכחים שוחחו על תא"ל אגמון ועל כוונתו להקים בבסיס תל השומר מרכז מיון לחרדים, שמיועד להקל על בני הישיבות להתגייס ולהשתלב ביחידות ייעודיות.

הדיווח התקבל בהפתעה בבית הרב שטיינמן שכן סוגיית הגיוס עומדת במוקד המחלוקת בין בית הרב שטיינמן לבית הרב אוירבך. בעוד שהאחרון דוגל ב'אסטרטגיית המלחמה', הרי שבבית הרב שטיינמן מצדדים בהליך ההידברות.

דובר בית הרב שטיינמן בני רבינוביץ אמר בתגובה כי לא היו דברים מעולם וכל הדיווחים בשקר יסודם. בית הרב לא מנהל מגעים עם צה"ל סביב סוגיית גיוס החרדים. עוד אמר כי היחידים המוסמכים לנהל דיאלוג עם צה"ל מטעם הרב, הם חברי הכנסת של 'דגל התורה' בכנסת.

ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) מסרה בתגובה "וועדת שקד פועלת בהוגנות ובדיאלוג פתוח במטרה לחוקק חוק רציני שהציבור החרדי יוכל לחיות איתו ולעמוד בו. כבר בעת חקיקת חוק השירות האזרחי נפתחו תפקידים חדשים עבור הציבור החרדי למשל בשב"ס, במוסד, במכבי אש ובארגוני ההצלה".