רופאי הדסה יפעלו במתכונת שבת

במחאה על מצבו הכלכלי של בית החולים והכוונה לפטר עובדים, הודיעו הרופאים כי יעבדו במתכונת מצומצמת עד להודעה חדשה.

אורלי הררי , ד' באדר תשע"ד

הדסה עין כרם
הדסה עין כרם
אבי שמשי

רופאי בית החולים הדסה עין כרם בירושלים פותחים החל מהבוקר (שלישי) בשביתה לזמן בלתי מוגבל - לאחר שהמשא ומתן עמם לקראת תכנית הבראה התפוצץ אתמול.

הדסה נמצאת בגירעון מצטבר של כ- 1.3 מיליארד שקל, והחודש יקבלו העובדים רק מחצית משכרם. הרופאים מוחים על הסחבת במו"מ ועל דרישת האוצר לפטר עובדים רבים ולצמצם את תנאיהם של אלה שיישארו.

הבוקר התכנסו הרופאים לאסיפת חירום והכריזו כי יפעלו במתכונת שבת עד להודעה חדשה.

בהדסה פרסמו מידע למטופלים והמבקרים על הפעילות במהלך העיצומים:

1. חדרי המיון יפעלו כסדרם על בסיס תורנים וכוננים ויטפלו במקרים דחופים

2. לא תיפגע פעילות בחדרי לידה, אשפוזי יום המטולוגים אונקולוגים, דיאליזה ופרוצדורות הכרחיות לחולים אונקולוגיים.

3. לא תתקיים כל פעילות רפואית שאינה דחופה, ובכלל זה מרפאות (כולל שר"פ), אשפוזי יום (שאינם אונקולוגים), פרוצדורות וניתוחים.

מהמרכז הרפואי הדסה נמסר בתגובה להודעת וועד הרופאים על עבודה במתכונת שבת: "למעלה משבעה חודשים עושה ההנהלה לילות כימים ליישום תכנית ההבראה להצלת המרכז הרפואי מול הגורמים השונים ועדי הרופאים, האחיות, עובדי המשק והמנהל וממשלת ישראל".

"למרות שוועד הרופאים והאחיות עשו כברת דרך ארוכה במהלך המשא ומתן, עדין אין זה מספיק כדי ליישם תכנית הבראה אשר תשמור על המרכז הרפואי כמוביל ברמה הרפואית, בשירות למטופליו ובמחקר".

"למרות קיום העיצומים והעבודה במתכונת שבת מוגברת, תמשיך ההנהלה לעשות כל מאמץ להגיע להבנות עם נציגי הממשלה וועדי הרופאים האחיות ועובדי המשק והמנהל, ליישום תכנית הבראה שתחזיר את המרכז הרפואי הדסה למסלולו המכובד".