אישום: מנהל הכספים שלשל לכיסו מאות אלפי ש"ח

פרקליטות המדינה הגישה כתב אישום חמור ביותר נגד מנהל כספים ששלשל לכיסו מאות אלפי שקלים מהחברות בהן הועסק.

שמעון כהן , ד' באדר תשע"ד

כסף
כסף
דוברות המשטרה

פרקליטות המדינה הגישה בימים אלה כתב אישום נגד יהודה קורין, לשעבר מנהל הכספים של החברות אלשיך הנדסה בע"מ ואקיטה לחיות 2000 בע"מ. זאת באשמת גניבה בידי עובד (ריבוי עבירות), ורישום כוזב במסמכי תאגיד (ריבוי עבירות).

תחילתה של הפרשה בכתב תביעה שהוגש על ידי עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און , המייצגים את חברת אלשיך (אספקת ציוד לבריכות שחייה) ואת חברת אקיטה (אספקת מזון וציוד לבעלי חיים), נגד קורין ומספר עובדים נוספים שעל פי הטענה בכתב התביעה מעלו בכספים, וגזלו כספים מהחברות.

עם הגשת כתב התביעה עלה בידי עורכי הדין בר-און וכהן לקבל צו עיקול על כל נכסיו של יהודה קורין.

על פי הנטען בכתב התביעה, תוך כדי עבודתו כמנהל כספים שילשל קורין לכיסו סכומי עתק שנגבו במזומן מלקוחותיהן של החברות, ואף הפקיד בחשבונות הבנק שלו המחאות שניתנו לפקודת החברות, במקום להפקידן בחשבונות הבנק של החברות.

על מנת להוכיח את טענותיהם הציגו עורכי הדין בר-און וכהן בפני בית המשפט תיעוד מצולם ממצלמות שהותקנו במשרדי החברות, ובהן נראה קורין כשהוא מוציא מקופת המזומנים של החברות צרורות של שטרות, ומכניס אותם לתיקו.

לאחר שהתגלה היקף הגזילה המיוחסת ליהודה קורין, הסתבר לבעלי החברות, כי נגד קורין כבר הוגש בעבר כתב אישום בגין גניבה ממעביד קודם (לובינסקי, יבואן פז'ו), בהיקף של מאות אלפי שקלים חדשים, וניסיון לקבלת דבר במירמה. האיש הואשם, כי הפקיד את ההמחאה שגזל, לאחר זיוף חתימת ההיסב, בחשבון על שם עמותה, בחשבון בו יש לו זכות חתימה.

לאחר חשיפת החשדות למעילה ואופן פעולתו של קורין כמתואר בכתב התביעה, פנו עורכי הדין בר-און וכהן בתלונה למשטרה. קורין נעצר, נחקר ביחידת הונאה ת"א, ובימים אלה הגישה נגדו פרקליטות המדינה כתב אישום.

בכתב האישום מפורטים אירועים בהם גנב קורין כספי מזומן והמחאות של שתי החברות. עוד על פי כתב האישום, קורין רשם פרטים כוזבים במערכת החשבונאית של החברות, על מנת להסוות את הגניבות שביצע.
בפסק הדין שניתן בתביעה שהגיש קורין נגד חברת אלשיך לבית הדין לעבודה, לקבלת פיצויי פיטורין, נקבע, כי החברה הוכיחה את מעשי הגניבה של קורין.

עורכי הדין כהן ובר און מציינים כי בית הדין לעבודה שלל את מלוא זכאותו של קורין לפיצויי פיטורין וקבע כי "כל גניבה הינה עבירה חמורה בפני עצמה, אולם קל וחומר עבירת גניבה ממעביד, לנוכח יחסי האמון השוררים בין הצדדים, וודאי לנוכח תפקידו של קורין, אשר היה במשך תקופה של קרוב ל- 9 שנים האחראי על מערך ההוצאות וההכנסות בחברת אלשיך, וחברת אלשיך נתנה בו את אמונה וסמכה עליו על מנת שיבצע את עבודתו בנאמנות, תוך שמירה על כספיה, וקורין הפר ברגל גסה את האמון שניתן בו".