האימהות נעצרו, הילדים נותרו ללא השגחה

8 מתיישבים ו-3 פעוטות נעצרו ע"י כוחות מג"ב במהלך פינוי קרוואנים בישוב הדעת ועקירת עצי זית על ידי חיילי צה"ל בגוש שילה.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' באדר תשע"ד

פינוי בעדי עד
פינוי בעדי עד
נתי רום באדיבות ועד מתיישבי השומרון

בשעות הבוקר הגיעו כוחות רבים של משטרה ומג"ב לפנות קרוואנים שהוצבו לאחרונה בחוות ישוב הדעת בגוש שילה, במהלך העימותים במקום נעצרו אישה עם התינוקת שלה, 2 נערות ונער כבן 13.

במהלך האירוע אף דרך שוטר מג"ב את נשקו לכיוונו של תושב אחיה שצעד בכביש בדרכו לביתו.

במשך היום נמשכו העימותים בין כוחות המשטרה והמג"ב לבין המתיישבים שהמשיכו למחות על עקירת הבתים והמטעים.

בשעות אחר הצהריים שבו כוחות מג"ב לאזור ועצרו עוד גבר ושלוש נשים נשואות עם 2 פעוטות כבני שנה. בשטח נותרו ילדים נוספים של הנשים שנעצרו שנשארו ללא השגחה.

בסיכום האירועים בגוש שילה נעצרו שמונה מתיישבים ביניהם: נער אחד, גבר בן 28, ארבע נשים נשואות מתוכן אחת בהריון מתקדם ושתי נערות.

את העצורים מייצגים עורכי הדין עדי קידר ורחביה פילץ מטעם עמותת 'חננו'.

יצוין כי אירוע זה מצטרף לאירוע נוסף שארע ביום שישי האחרון לא הרחק מישוב הדעת בו נעצר אב לילד חולה שהוצא מרכבו במהלך המעצר כשהשוטרים בחרו להשאיר את הפעוט החולה כבן שנה ברכב ללא השגחה. מה שמעיד על תופעה של זלזול חמור בשלומם של ילדי המתיישבים"

מעמותת 'חננו' המלווה את העצורים נמסר, כי "לצערנו אנו נאלצים לסכם יום נוסף בו טיפלנו בעצורים רבים. למרות ניסיוננו הרב במשך 12 שנות הפעילות של העמותה התנהגות המשטרה כלפי המתיישבים בשילה חצתה גבולות רבים, החל ממעצר אמהות על ילדיהם הרכים רק כיוון שלא נשאו ת"ז בחיקם, ממשיך במעצר אלים של נערות ומסתיים בהפקרת ילדים קטינים בשטח ללא השגחה בשעה שעוצרים את אימותיהם. האכיפה הבררנית זועקת בסיכום היום הזה, החשש כי הרוחות החדשות הנושבות בפרקליטות המדינה ירדו עד לרמת השטח מתממשות מהר מכפי שחשבנו".