"נעשה כל מאמץ להמשיך לתחקר את האירוע"

הרמטכ"ל גנץ התייחס בכנס השנתי של "יד לבנים" באילת לתאונה המבצעית שאירעה לפנות בוקר, "אסון כבד למשפחה ולנו".

נתנאל כ"ץ , ד' באדר תשע"ד

בני גנץ
בני גנץ
צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, השתתף הערב בכנס השנתי של ארגון יד לבנים שנערך בעיר אילת ונשא דברים בפני המשפחות השכולות.

גנץ התייחס בראשית דבריו לתאונה המבצעית שאירעה לפנות בוקר בדרום בה נהרג קצין צה"ל. "לצערי עם ישראל, אתם וודאי חלק ממנו, התעוררנו הבוקר לאירוע מצער, טל נחמן ז"ל שנהרג בתאונה מבצעית בגבול רצועת עזה. אסון כבד למשפחתו ואסון כבד ומצער לנו. נעשה כל מאמץ להמשיך לתחקר את האירוע הזה, לחזק את המשפחה ולבצע את המשימה שלנו בכל מקום בו נדרש".

הרמטכ"ל התייחס בדבריו לקשר עם המשפחות השכולות: "ערב כזה הוא מרכיב במחויבות מפקדי וחיילי צה"ל ונכס שאין שני לו, חשוב אולי לכם, אבל לנו יותר. החיילים והמפקדים רוצים בקשר הזה ומוקירים אותו, הקשר הזה והמפגשים הללו מחזקים אותנו במסע רב שנים וקשה".

"המפגש הזה הוא חשוב ומעיד על חוסן החיים. זה לא קל הכרית בלילה, להסתובב בחדר ולראות את ההחמצה ומהחשבות אילו ומה היה יכול להיות. אני מביע המון הערכה לעמידה ולנחישות, זה נותן לנו כוח להמשיך בכל מקום בו אנו נמצאים ולבצע את משימתנו", הוסיף גנץ.

כנס המשפחות השנתי מתקיים בימים אלה בעיר אילת. השנה מציינים בארגון יד לבנים עשור לכנס בו לוקחים חלק כ-3,000 הורים ואחים שכולים, שנפגשים למספר ימים במהלכם משתתפים יחד באירועים שונים.

"הביחד עושה לנו טוב", אמר אלי בן שם, יו"ר יד לבנים. בן שם הודה לרמטכ"ל גנץ על יחסו לשכול. "הרמטכ"ל רגיש ויודע לחבק את המשפחות". הוא ציין את הפעילות של הקצינות הנפגעים של צה"ל, אותן כינה "המלאכיות של המשפחות".

בכנס לקחה חלק גם אל"מ יפה מור, ראש מחלקת נפגעים בצה"ל וכן אריה מועלם, ראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון שציין כי משרד הביטחון פועל מתוך שליחות וצו מוסרי למשפחות השכולות.