"שביתת הזדהות" עם הדסה

בתי החולים ברחבי הארץ משביתים את השירות בהם למשך שעתיים כהזדהות עם מאבקם של עובדי 'הדסה' בצעדי ההבראה שנקבעו למוסד.

שמעון כהן , ט' באדר תשע"ד

ארכיון. בית חולים הדסה
ארכיון. בית חולים הדסה
צילום: פלאש 90

בין השעות 10:00 ל-12:00 ישביתו בתי החולים ברחבי הארץ את הפעילות בהם' זאת כחלק מההזדהות עם מאבקם של עובדי הדסה נגד הצעדים המתוכננים במסגרת תכנית ההבראה שנקבעה לבית החולים.

במהלך השעתיים בהן יושבתו שירותי בתי החולים לא יינתנו שירותים למעט שירותי חירום והצלת חיים.

בשעתיים אלה יתקיימו בבתי החולים אסיפות עובדים בהם יוסברו מניעי ההשבתה והדרישה מהמדינה שאותה מציבים עובדי הדסה על מנת למנוע פגיעה במעמדם ופיטורי מאות עובדים.

על פי ההערכות השבתת ההזדהות מהווה גם שביתת אזהרה כלפי משרדי האוצר והבריאות לקראת אפשרות של השבתה מוחלטת של בתי החולים במסגרת צעדי ההמשך המתוכננים.

תכנית ההבראה שנגדה משביתים בתי החולים את הפעילות כוללת פיטורים של עוד כשלוש מאות עובדים לאחר שלמעלה ממאתיים כבר פוטרו. כמו כן קיצוץ של כעשרה אחוזים בתשלום משכורות חודש ינואר שטרם שולמו.

הצעדים נקבעו במגמה שהוגדרה כהצלת בית החולים לאחר שהתגלתה בו שורה ארוכה של ליקויים ניהוליים כדוגמת טיפולים וניתוחים פרטיים שניתנו בין כותלי המוסד, מאות משרות ניהוליות ללא צורך ועוד. מהלכים אלה הובילו את הדסה לגירעון מצטבר של למעלה ממיליארד ורבע שקלים.

מנגד טוענים העובדים כי תכנית ההבראה אינה אלא 'צעד בריוני' של האוצר וכנגדו בכוונתם להיאבק בכל דרך. כאמור, עובדי בתי החולים האחרים מביעים הזדהות עם מאבקם, הזדהות שתבוא לידי ביטוי ראשוני בהשבתת השירותים היום (ראשון) בבוקר.