הכנסת תדון בעצירת תקציב הישיבות

לדברי ח"כ שטבון, "ערך השותפות בשירות הוא מרכיב חשוב בעולם הערכים שלנו, אך ערך לימוד התורה חשוב לא פחות".

חזקי ברוך , י' באדר תשע"ד

בושה. שטבון
בושה. שטבון
צילום: פלאש 90

מליאת הכנסת תדון ביום רביעי הקרוב ביוזמת ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) בהחלטת שופטי בג"ץ לעצור את תקציב הישיבות. 

נשיאות הכנסת אישרה היום (שני) את דרישתו של ח"כ יוני שטבון להצעה דחופה לסדר במליאה בסוגיית עצירת תקציב הישיבות על ידי בג"ץ בשבוע שעבר.

כזכור, לאחר עתירה של ארגונים שונים לבג"ץ על החלטת שר הביטחון להשהות את גיוסם של כעשרת אלפים בני ישיבות עד העברתו של חוק הגיוס החדש בתום עבודתה של ועדת שקד, הוציא בשבוע שעבר (שלישי) בג"ץ צו ביניים לפיו ייאסר על המדינה להעביר כספים לישיבות שתלמידיהן היו אמורים להתגייס החל מאוגוסט 2013.

לאור זאת, פנה שטבון לנשיאות הכנסת בדרישה לקיים דיון דחוף במליאת הכנסת בסוגייה. נשיאות הכנסת נעתרה לדרישת שטבון, וביום רביעי הקרוב תועלה הצעה לסדר במליאת הכנסת בנושא.

"לא ייתכן שעוד בטרם סיימה ועדת שקד את עבודתה, בית המשפט יכריע את הסוגיה", אמר שטבון והוסיף כי "יש כאן רגישות ציבורית שמחייבת אחריות לאומית ונוסחה מאוזנת כפתרון. אי אפשר להכריע באבחות גרזן, וזו הסיבה שבעטיה התארכו דיוני הוועדה. ראוי היה להמתין להחלטות הוועדה על הנוסח שיובא להצבעה".

ח"כ שטבון ביקש להדגיש כי "ערך השותפות בשירות הוא מרכיב חשוב בעולם הערכים שלנו, אך שלא תהיינה טעויות: ערך לימוד התורה חשוב לא פחות. עם ישראל לא יכול להתקיים בלי עולם התורה. אופנתי לדבר היום על לימודי ליב"ה, אבל אסור לשכוח שלימוד התורה הוא הלב הפועם של עם ישראל".