זועבי פתחה חזית עם הנוצרים

דובר פורום גיוס העדה הנוצרית, שאדי ח'לול, מבקש להסיר את חסינות ח"כ זועבי, בכדי שיוכל להגיש נגדה קובלנה פלילית בגין איומים.

ידידיה בן אור , י"א באדר תשע"ד

מעל הדוכן. זועבי
מעל הדוכן. זועבי
פלאש 90

דובר פורום גיוס העדה הנוצרית, שאדי ח'לול, הגיש היום (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה בקשה להסרת חסינותה של חה"כ חנין זועבי.

הבקשה, אשר הוגשה באמצעות בא כוחו של הפורום, עו"ד אורי שנהר, באה בעקבות דברים שהפנתה חה"כ זועבי למר ח'לול בדיון שנערך בוועדת העבודה של הכנסת בשבוע שעבר ושכללו את תיאורו כ"פחדן" שאינו יכול ללכת ברחובות נצרת וכפר כנא ולהציג שם את עמדתו ושאם "תלך ברחובות נצרת ותגיד מה שאתה רוצה-- והם יתנו לך את התגובה הראויה".

בבקשה נטען, כי באמירת הדברים ביצעה חה"כ זועבי עבירה פלילית של "איומים", שכן הדברים מהווים איום ועידוד לפגיעה פיזית ואולי אף לרצח.

לטענת הפורום, עבריינים שונים הועמדו לדין והורשעו באיומים בגין אמירות תמימות לחלוטין בהשוואה לאמירותיה של חה"כ זועבי.

בבקשה נכתב, כי דבריה של חה"כ זועבי נאמרו בעקבות הצלחתו של הפורום בקרב בני העדה הנוצרית, הגידול העצום באחוזי המתגייסים הנוצרים לצה"ל ושבירת "מחסום הפחד" בקרב בני העדה הנוצרית.

עוד נאמר בבקשה, כי דבריה של חה"כ זועבי לא ישתיקו את הפורום וכי מר ח'לול וראשי הפורום ימשיכו להציג את עמדתם בכל הישובים בהם מתגוררים נוצרים. עם זאת הדברים מגבירים את החשש לשלומם ולחייהם של חברי הפורום.

על פי החוק זכאי קורבן לאיומים להגיש בעצמו קובלנה פלילית פרטית נגד המאיים. ח'לול מבקש להגיש קובלנה נגד זועבי בה יעתור להרשיע אותה בעבירה של איומים ולגזור עליה את העונש הקבוע בחוק (עד שלוש שנות מאסר).

לצורך הגשת הקובלנה הפלילית מבקש ח'לול מהיוהמ"ש לממשלה להסיר את חסינותה של חה"כ זועבי. בבקשה נטען, כי החסינות אינה חלה על עבירה של איומים באלימות וברצח.

עו"ד שנהר כתב בבקשה, ש"בצער רב אני חייב לציין, כי חה"כ זועבי התבטאה בדיון בועדה בסגנון המתאים לחבר בארגון פשע ולא כפי שמצופה מחברה בכנסת ישראל. משנהגה חה"כ זועבי כפי שנהגה, יש לנהוג בה כמו בכל עבריין המאיים באלימות ואין לאפשר לה להסתתר מאחורי חסינותה".

פורום גיוס העדה הנוצרית מציינים, כי "הפניה ליועמ"ש נועדה להביא סוף לאלימות ולבריונות, כנגד האזרחים הנוצרים הדוגלים בהשתלבות במדינה, בטיפוח הזהות הנוצרית ובקידום זכויות הנוצרים במדינה. הפורום קורא לכל אזרחי המדינה, מכל המגזרים, לתמוך בפורום ובמאבקו להשתלבות ונגד האלימות והבריונות".