הבחירות בבית שמש: ט' באדר ב' תשע"ד

שר הפנים הודיע על המועד לבחירות חוזרות בבית שמש, בעקבות החלטת בג"ץ לדחות את הערעור שהגיש ראש העיר אבוטבול.

עדו בן פורת , י"א באדר תשע"ד

המועמד הציוני אלי כהן
המועמד הציוני אלי כהן
צילום: פלאש 90

שר הפנים גדעון סער (הליכוד ביתנו) הודיע כי הבחירות החוזרות בבית שמש יתקיימו ביום שלישי, ט' באדר ב' תשע"ד, 11.3.14.

ח״כ יעקב אשר (יהדות התורה) אמר בתגובה להחלטת בג''ץ לדחות את הערעור שהוגש "ליבי עם תושבי נצרת שנקלעו לבחירות חוזרות רק בגלל החלטת בג״ץ לערוך בחירות חוזרות בבית שמש. מי אמר שפוליטיקה יש רק בכנסת".

"אני מברכת את פסיקת בית המשפט שתהווה מסר מרתיע בכל מערכת בחירות, כי יש לשמור את טוהר הבחירות", אמרה סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי, "הודות להחלטת בית המשפט, במערכות בחירות עתידיות יהיה ברור כי עינו של החוק פקוחה וכל גורם המבקש לקחת חלק במשחק הדמוקרטי, חייב לעשות זאת לפי הכללים".

בית המשפט העליון החליט לדחות את הערעור שהוגש על החלטת בית המשפט המחוזי לקיים בבית שמש בחירות חוזרות בגין זיופים במהלך הבחירות האחרונות לרשויות המקומיות. 

בהחלטת הדין ציין, השופט פוגלמן, אשר כתב את חוות הדעת העיקרית, כי "לא ניתן לסיים החלטה זו מבלי להתייחס לתמונה הכללית העולה מפסק הדין של בית המשפט לעניינים מינהליים. התמונה המצטיירת מפסק הדין לגבי האופן שבו התנהלו הבחירות בעיר בית שמש היא מדאיגה ומטרידה".

לדבריו, "תושבי העיר בית שמש, ומערכת הבחירות שנועדה לבטא את רצונם הדמוקרטי, נפלו קורבן למסכת מאורגנת, שיטתית ורחבת היקף של הפרת חוק שתכליתה הטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר ולמועצת העירייה".