''מגמת ה'בלי אבוטבולים' חדרה להיכלי המשפט"

ראש עיריית בית שמש מודה כי לא הופתע מהחלטת בג"ץ להורות על בחירות חוזרות. "מישהו חשב שיוכל לנצח את הדמוגרפיה".

עדו בן פורת , י"א באדר תשע"ד | עודכן: 18:11

משה אבוטבול
משה אבוטבול
צילום: פלאש 90

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, הגיב אחר הצהריים (שלישי) להחלטת בית המשפט העליון לדחות את הערעור שהגיש ולהורות על בחירות חוזרות בעיר.

"לא הופתעתי מההחלטה, אבל הופתעתי מהקלות בה ניתן לבטל בחירות, בה ניתן למחוק את הדמוקרטיה, ובה ניתן למסמס החלטה ברורה של ציבור בוחרים שאמר את דברו בצורה הברורה ביותר", אמר אבוטבול.

אבוטבול, המכהן כראש העיר מטעם ש"ס, הבהיר כי בית שמש הופכת לעיר חרדית וטען כי "מישהו חשב שיוכל לנצח את הדמוגרפיה".

"אבל למעשה אנחנו היום פחות עוסקים בהחלטת בית המשפט העליון, שלמען האמת לא היו לנו ציפיות רבות ממנו, ואנו עוסקים יותר בארגון הבחירות. אנחנו יוצאים לדרך חדשה מחוזקים יותר עם מפלגות נוספות שלא היו עמנו בסיבוב הראשון, כך שהדרך לנצחון נוסף היא ברורה וסלולה, אם כי הפעם אני מסייג מראש, שכל זה נכון יהיה רק בתקווה שהרשות השופטת לא תנסה שוב להתערב, עד שתגיע לתוצאה הטובה מבחינתה", הוסיף.

למרות שהוא משוכנע בניצחונו בסיבוב השני, אבוטבול טוען כי יש לערוך בירור עמוק, "כיצד ואיך הגענו למצב הזה שמגמת ה'בלי אבוטבולים וחודדות' חודרת גם להיכלי המשפט ומותירה ציבור שלום למרמס בגלל אמונתו, דעתו ועדתו".

מנגד, סגנית השר ציפי חוטובלי, בירכה על החלטת בג"ץ ואמרה כי מדובר במסר מרתיע. "אני מברכת את פסיקת בית המשפט שתהווה מסר מרתיע בכל מערכת בחירות, כי יש לשמור את טוהר הבחירות", הדגישה חוטובלי, "הודות להחלטת בית המשפט, במערכות בחירות עתידיות יהיה ברור כי עינו של החוק פקוחה וכל גורם המבקש לקחת חלק במשחק הדמוקרטי חייב לעשות זאת לפי הכללים".

גם במפלגת הבית היהודי בירכו על החלטת בית המשפט והבטיחו כי "יחד עם הגוש הציוני נוביל למערכת בחירות נקיה וישרה שתבטא את רצון תושבי בית שמש".

גורמים בבית היהודי הוסיפו כי "בהשתלחותו של ראש העיר  בבית המשפט, נראה שקשה לו להתמודד עם הרצון המוזר של תושבי בית שמש שבחירת ראש עיר תיעשה בלי תעודות זהות מזויפות, ובלי מטפחות ראש להסוואה  ומכונית סקודה המסיעה את המצביעים הלוך ושוב לבחור בעדו, כפי שתואר בפסק הדין. תם עידן בחירות הסקודה, אבוטבול יצטרך הפעם להביא מצביעים".

נזכיר כי בהחלטת בית המשפט העליון נאמר באופן ברור כי תמונת הבחירות שנערכו בבית שמש, מדאיגה ומטרידה. "תושבי העיר בית שמש, ומערכת הבחירות שנועדה לבטא את רצונם הדמוקרטי, נפלו קורבן למסכת מאורגנת, שיטתית ורחבת היקף של הפרת חוק שתכליתה הטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר ולמועצת העירייה", נכתב בפסק הדין.