''מי שמאמין לא מפחד''

אלי כהן, המועמד הציוני בבית שמש, כינס מסיבת עיתונאים וקרא לתושבים להתייצב מאחוריו. גורמים בבית היהודי: תם עידן בחירות הסקודה.

עדו בן פורת , י"א באדר תשע"ד

המועמד הציוני אלי כהן
המועמד הציוני אלי כהן
צילום: פלאש 90

אלי כהן, מועמד המחנה הציוני לראשות בית שמש, ערך הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים בעקבות החלטת בית המשפט העליון להורות על בחירות חוזרות בעיר.

"אני מאמין שאהבת ה', אהבת הארץ ואהבת האדם הולכים ביחד", אמר כהן, "אנחנו בבית שמש נוכיח שהמכנה המשותף לכל אלה הוא אהבת האמת. אני מאמין שהאמת מנצחת, ומי שמאמין לא מפחד".

כהן, שהפסיד בבחירות למועמד החרדי משה אבוטבול בהפרש של מאות קולות, קרא לכל תושבי העיר להתייצב מאחוריו. "אני קורא לכם, תנו לבית שמש לעלות, תנו לבוקר להאיר בה. תנו לאור לחדור לליבותיכם. התפילה הזכה שלנו היא שהעיר בית שמש תהיה דוגמא ומופת היסטוריים לעיר שבה השקר נדחק מבעד לחלון והאמת והצדק נכנסו דרך הדלת הראשית.

"אני מאמין, וכולנו פה אנשים מאמינים, אני מאמין בקדוש ברוך הוא, אני מאמין בעם ישראל ואני מאמין בכם תושבי בית שמש", סיים כהן.

בפסק הדין שנתן בית המשפט העליון הוצגה תמונה מדאיגה באשר להיקף הזיופים בבחירות האחרונות לראשות בית שמש. "תושבי העיר בית שמש, ומערכת הבחירות שנועדה לבטא את רצונם הדמוקרטי, נפלו קורבן למסכת מאורגנת, שיטתית ורחבת היקף של הפרת חוק שתכליתה הטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר ולמועצת העירייה", נכתב.

ראש העיר החרדי מטעם ש"ס, משה אבוטבול, טען כי לא הופתע מפסק הדין, "אבל הופתעתי מהקלות בה ניתן לבטל בחירות, בה ניתן למחוק את הדמוקרטיה, ובה ניתן למסמס החלטה ברורה של ציבור בוחרים שאמר את דברו בצורה הברורה ביותר",

אבוטבול הבהיר כי בית שמש הופכת לעיר חרדית וטען כי "מישהו חשב שיוכל לנצח את הדמוגרפיה".

במפלגת הבית היהודי, שתומכת באלי כהן לראשות העיר, בירכו על החלטת בית המשפט והבטיחו כי "יחד עם הגוש הציוני נוביל למערכת בחירות נקייה וישרה שתבטא את רצון תושבי בית שמש".

גורמים בבית היהודי הוסיפו כי "בהשתלחותו של ראש העיר בבית המשפט, נראה שקשה לו להתמודד עם הרצון המוזר של תושבי בית שמש שבחירת ראש עיר תיעשה בלי תעודות זהות מזויפות, ובלי מטפחות ראש להסוואה  ומכונית סקודה המסיעה את המצביעים הלוך ושוב לבחור בעדו, כפי שתואר בפסק הדין. תם עידן בחירות הסקודה, אבוטבול יצטרך הפעם להביא מצביעים", אמרו הגורמים.