אין פרטנר, יש הסתה

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לקראת צעדת ההמונים: ההתיישבות ביו"ש לא מכשילה את השלום, זו הרשות הפלסטינית שאינה פרטנר.

חזקי ברוך , י"א באדר תשע"ד

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: פלאש 90

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד ביתנו) פרסם הערב (שלישי) מכתב תמיכה בצעדת ההמונים ל-E1 שתיערך ביום חמישי הקרוב.

לדבריו, הצעדה מתקיימת ברגעים בהם ההתיישבות ביהודה ושומרון עומדת בפני אתגר מורכב המאיים על הלגיטימיות שלה, "ועל זכותה להתקיים כהתיישבות צודקת וראויה".

"חרמות, סימוני מוצרים, איום בחרם על מוסדות אקדמיים ביהודה ושומרון והכתמת ההתיישבות כולה בשל שורת מעשי קיצוניים מתנקזים יחד למהלך המלווה בלחץ מדיני, מהלך שעלול לפגוע בהתיישבות", הזהיר ח"כ אדלשטיין.

יו"ר הכנסת קורא להיות ברורים וחדים, כלשונו, "לא ההתיישבות ביהודה ושומרון היא המכשול העיקרי לשלום, אלא זוהי הרשות הפלסטינית שאינה מהווה פרטנר לשלום. גם היום אנו עדים להתמשכות ההסתה הפרועה, הכוללת שימוש בסמלים אנטישמיים ונאציים, תוך עידוד הדור הצעיר בבתי הספר וגני הילדים ברשות לקחת בכך חלק בנוסף להסתה המתרחשת בכיכרות הערים, בכלי התקשורת ובאוניברסיטאות.

"על הסתה כזו", הוא מדגיש, "אסור לנו לשתוק. אסור להתיישבות לטמון את הראש בחול או להתעלם מהאתגרים הניצבים בפנינו. אני מאמין בחוסננו הרוחני וביכולתנו להתמודד ולשכנע בצדקת דרכנו ובצדקת ההתיישבות ומקווה שרבים רבים יצטרפו לצעדה ויצהירו בלבם ורגליהם הצהרת אמונים לארץ ישראל".

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, אמר השבוע כי "מאז ההפגנות שהיו לפני הגירוש מגוש קטיף לא הייתה היענות כה רחבה כפי שיש בימים אלה לקראת הצעדה למבשרת אדומים".

מסיקה הוסיף כי השאיפה היא ש-60 חברי כנסת ושרים יגיעו לצעדה. "ביקשתי מהשרים וחברי הכנסת להגיע מתוך מגמה לחזק את ראש הממשלה, בנימין נתניהו ולעזור לו לעמוד בפרץ האויבים מבחוץ".