'בית החולים הדסה הוא סמל בעולם כולו'

ח"כ זאב קורא לעצור את העליהום על רופאי הדסה, "אם עושים תספורות לעשירים ומתייחסים בסלחנות לדנקנר אז גם להדסה צריכים לעזור".

בני טוקר , י"ב באדר תשע"ד

הפגנת רופאי הדסה
הפגנת רופאי הדסה
חזקי עזרא

די לעליהום. זאב

ח"כ ניסים זאב מש"ס קורא לעצור את העליהום על בית החולים הדסה, "חכמים היזהרו בדבריכם, אני שומע את כל הדיבורים על ניהול כושל, שחיתות כאילו זה בית חולים שרק לוקח וגוזל, ואני חושב שיש כאן אמירה פוגענית ואסור לנו להכפיש ולפגוע. יש כאן עובדים מסורים וספינה שהולכת לטבוע ובמקום להציל אותה, זורקים חצץ. צריכים להתייחס לבית החולים כמו לחברת חשמל, ולמרות הגרעון האדיר שצברה, כמו שכולנו התייחסנו ביראת כבוד לדנקנר וכל התספורות לעשירים ולמיליונרים שהולכים לפשוט רגל, כך אין סיבה בעולם שלא כולם יתאחדו למען הצלת בית החולים הזה".

לדבריו מדובר בחובה מוסרית לסייע לבית החולים לצאת מהמשבר, "גויסו מאות מיליונים כדי להקים את בית החולים הזה, ואי אפשר עכשיו לבוא ולזרוק רפש, צריך לעזור להם להוציא את הראש מהמים. אמנם חבל שחיכו כל כך הרבה זמן עד שהצטברו גירעונות כל כך גדולים. אבל אסור להאשים את הרופאים, הרופאים מרוויחים הרבה פחות מבכל מדינות אירופה וארה"ב".

ח"כ זאב קובע שמדובר בבית חולים שהוא סמל לאומי לאיכות והצלחה, "מדינת ישראל גאה בצוות הנפלא שנמצא בשורה הראשונה בעולם. לבוא ולדבר היום על סגירה או הלאמה, זו אמירה לא אחראית, אפילו את ביקור חולים המדינה לא לקחה על עצמה שזה רק עשרה אחוז מהדסה, אז לא צריך לדבר סתם".