איגוד הישיבות הגבוהות: תודה לבית היהודי

איגוד הישיבות הגבוהות מברך את סיעת הבית היהודי על אישור סעיף הישיבות הגבוהות הציוניות, "התלמידים יוכלו להמשיך ולשקוד על תלמודם"

אורלי הררי , י"ב באדר תשע"ד

ישיבות הסדר ישיבה
ישיבות הסדר ישיבה
פלאש 90

איגוד הישיבות הגבוהות מברך את סיעת הבית היהודי על אישור סעיף הישיבות הגבוהות הציוניות אתמול בועדת שקד.

בהודעת האיגוד נכתב, "איגוד הישיבות הגבוהות מודה מקרה לב לסיעת הבית היהודי ולעומדים בראשה על אישור מעמדן המשפטי של הישיבות הגבוהות הציוניות. תודתנו לכל חברי הסיעה אשר ניצלו איש איש את יכולותיו וקשריו למען גיבוש הרוב הנדרש להעברת סעיף הישיבות הגבוהות אשר יאפשר לתלמידיהן להמשיך ולשקוד על תלמודם בכדי לגדול בתורה".

באיגוד ציינו כי מדובר בסעיף תקדימי, "לראשונה בתולדות מדינת ישראל הוכנס בחקיקה סעיף בו מכירה המדינה בחשיבותו של לימוד התורה כערך לאומי".

"תודה מיוחדת ליו"ר הועדה לשויון בנטל ח"כ איילת שקד אשר הובילה את המהלך בהקרבה ובמסירות נפש מיוחדת. אנו סמוכים ובטוחים כי סיעת הבית היהודי תמשיך לעמוד על המשמר לחיזוק עולם התורה כולו ובתוכו הישיבות המשתייכות לציבור החרדי מתוך אמונה בצדקת הדרך ובערכה וחשיבותה של מרכזיות התורה במדינת ישראל".

בתום יום שני של הצבעות בוועדת שקד, יו"ר הוועדה ויו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, הצליחה להעביר החלטה היסטורית שהסדירה את עולם הישיבות הגבוהות הציוניות.

למעשה, מדובר בהכרה של המדינה בחשיבות לימוד התורה לצד הגיוס לצה"ל שתיכנס לראשונה לספר החוקים.

על פי המתווה, תלמידי הישיבות הציוניות הגבוהות, כמו מרכז הרב, שבי חברון, בית אל ועוד, יוכלו לדחות שירות מדי שנה עד גיל 23. לאחר מכן הם יתגייסו למעט הקצאות של 300 תלמידים שיוכלו לדחות שירות עד גיל 26 – ואז להתגייס.