מנכ"ל הדסה לשעבר: "צולבים אותי"

"שלוש שנים נסעה אוניה בלי בעל בית כשהאוצר ראה אותה מידרדרת. עכשיו מחפשים את רב החובל של לפני שלוש שנים?"

ניר הר זהב , י"ב באדר תשע"ד

מונה. מור יוסף
מונה. מור יוסף
פלאש 90

מנכ"ל "הדסה" לשעבר, שלמה מור יוסף, הגיב לטענות על אחריותו למשבר שאליו נקלע בית החולים.

"צולבים אותי ברמה האישית וסימנו אותי כמטרה", אמר המנכ"ל לשעבר, "אני בעולם הציבורי כבר הרבה שנים - הייתי ארבע שנים מנהל מצטיין של סורוקה והייתי 11 שנים מנהל מצטיין של הדסה". לדבריו, הוא הוביל את הדסה "לפסגות גם מבחינת התשתית הרפואית, גם מבחינת התשתית הפיזית וגם מבחינת שדה המחקר".

בדיון בוועדת הכספים הוסיף מור יוסף כי "האוצר היה מודע בזמן אמת למצב הכלכלי של בית החולים ולא עשה דבר". לדברי מנכ"ל הדסה לשעבר, "שלוש שנים נסעה אוניה בלי בעל בית כשהאוצר ראה אותה מידרדרת. עכשיו מחפשים את רב החובל של לפני שלוש שנים?".

"רוצים לבדוק את הסכם הפרישה שלי? הוא נתון לבדיקה", אמר מור יוסף בדיון בוועדת הכספים, "כשמדברים על הבונוסים לא מציינים דבר אחד - את הבונוסים שנתנו לי לא לקחתי - הם נמצאים בהדסה". הוא הוסיף כי אין לו יועצי תקשורת וחברה לניהול משברים אבל יש לו את האמת שלו. "האמת מנצחת בטווח הארוך", הוסיף.

העיתון "ידיעות אחרונות" דווח הבוקר כי מנכ"ל הדסה לשעבר, הפרופסור שלמה מור יוסף, ששימש בתפקיד עד שנת 2011, קיבל מלבד הסכם הפרישה הנדיב שהעניק לו מליוני שקלים גם בונוסים מיוחדים בשווי של 1.8 מיליון שקלים.

על פי הפירסום, בשנת 2006, כשיוסף כיהן כבר חמש שנים בתפקיד, נחתם איתו הסכם חדש לפיו הוחלט להוסיף בונוס בגובה של ארבע ספרות בכל חודש, זאת מעבר למשכורת השוטפת שלו שעמדה על עשרות אלפי שקלים.