הישיבות הגבוהות: עכשיו נוכל ללמוד תורה בשקט

מנכ"ל איגוד הישיבות הגבוהות הציונית מברך על אישור הסעיף שמעגן בחוק הגיוס החדש את הישיבות הגבוהות.

בני טוקר , י"ב באדר תשע"ד

ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא
ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא
צילום: פלאש 90

האזינו לראיון המלא

מנכ"ל איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, משה גוטמן, מברך את יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט על אישור סעיף הישיבות הציוניות בוועדת שקד, והכנסתו לחוק הגיוס החדש.

"הגענו אתמול לנקודה משמעותית לאחר תקופה ארוכה ללא חוק, סעיף הישיבות הגבוהות הציוניות זוכה להכרה מלאה", אמר גוטמן בהתרגשות.

לדבריו, נוסח המתווה החדש יאפשר לתלמידי ישיבה "ללמוד תורה בשקט" עד גיל 24. "סוף סוף מכירים בכך שהתורה היא ערך לאומי חשוב. אצלנו בישיבות הגבוהות מכירים בערך הזה לצד זה שגם בסוף מתגייסים. מה שיקרה מעכשיו זה שתלמיד יוכל להמשיך ללמוד מגיל 18 עד גיל 24".

הוא מקווה שהסעיף יאושר גם במליאת הכנסת ויכנס לספר החוקים, "עד היום לא היתה הכרה ברורה מה הם מסלולי הגיוס. על פי המתווה, תלמידי הישיבות הציוניות הגבוהות, כמו מרכז הרב, שבי חברון, בית אל ועוד, יוכלו לדחות שירות מדי שנה עד גיל 23. לאחר מכן הם יתגייסו למעט הקצאות של 300 תלמידים שיוכלו לדחות שירות עד גיל 26 – ואז להתגייס".

גוטמן מקווה שגם הישיבות החרדיות יקבלו הכרה בחוק, "אנחנו מחזקים גם אותם, אין הבדל בינינו למעט העובדה שאצלנו 90% משרתים בצבא, ואני מעריך שיעדי הגיוס אצלם יהיו שונים".