דני דנון: הארוע ב-E1 - מסר לנתניהו ואובמה

סגן שר הביטחון מקווה שהצעדה היום למבשרת אדומים תוביל לבנייה המיוחלת ב-E1, "כך היה בהר חומה ואני מאמין שגם כאן".

בני טוקר , י"ג באדר תשע"ד

לומר את האמת. דני דנון
לומר את האמת. דני דנון
צילום: פלאש 90

סגן שר הביטחון דני דנון, אומר היום (חמישי) בראיון לערוץ 7, כי הצעדה שתתקיים אחר הצהריים במבשרת אדומים, חשובה מאין כמותה.

"זה ארוע חשוב, שבאים אנשי המחנה הלאומי בהמוניהם וצועדים ממעלה אדומים ל- E1 ואומרים לראש הממשלה ולממשלת ישראל שאנחנו רוצים לבנות במעלה אדומים, אנחנו לא נפקיר את ירושלים", קובע דנון.

דנון מציין, כי "אנחנו מודעים ללחץ הכבד שמופעל על ראש הממשלה מצד מזכיר המדינה ג'ון קרי, אבל ראש הממשלה חייב להבין שהוא נבחר על ידי המחנה הלאומי ואנחנו לא קבלני ביצוע של זהבה גלאון וציפי לבני אנחנו צריכים להוביל את המדינה ברוח המחנה הלאומי".

לדבריו הצעדה היום ל-E1 היא מסר ברור לראש הממשלה ולנשיא ארה"ב, "אני חושב שבמצב שבו אנחנו נמצאים היום, יש משמעות רבה לאירוע כזה שמגיעים אליו בכירים מתוך הכנסת והקואליציה, ואומרים לראש הממשלה שיש דברים שאנחנו לא נסכים להם, וחלק מהדברים זה ירושלים. אנחנו שומעים היטב את הקולות שמגיעים מהרשות הפלשתינית ולצערי גם מוושינגטון. ראש הממשלה חייב לדעת שהוא מייצג את מדינת ישראל והמחנה הלאומי".

סגן שר הביטחון מעריך שבוושינגטון יעקבו היטב אחרי האירוע היום ב E1, "מעבר ללחץ ולהזדהות חשוב שהאמריקאים יתבוננו היום ויבינו שיש גבולות למה שניתן לעשות עם ממשלה בראשות המחנה הלאומי ובדיוק בשביל זה נבחרנו לשמור על הגבולות האלה".

דנון מדגיש, כי המסר שיועבר היום יהיה חד וברור, "אני בטוח שיעקבו אחרי האירוע הערב, גם בירושלים וגם בוושינגטון וטוב שכך, המסר צריך להישמע בצורה מאוד ברורה. גם ראש הממשלה שישב בתחילת החודש הבא עם הנשיא אובמה, חייב לומר לו שהוא מייצג ציבור מסוים וערכים מסוימים. עם כל הכבוד ללחץ שאובמה יפעיל, נושאים כאלה של פשרה בירושלים ושל פינוי יהודים זה דבר שהוא לא יכול לעשות גם אם הייה מסכים איתו, ואני מקווה שהוא לא מסכים איתו. אבל גם אם כן הוא צריך להבין שמבחינה פוליטית יש דברים שלא ניתן לבצע".

לדבריו כמו הר חומה גם מבשרת אדומים תיבנה, "אי אפשר לנתק את E1 מירושלים, מעלה אדומים ו- E1 הם חלק מירושלים רבתי, ולכן ההתעקשות הפלשתינית לא תסייע, זה מזכיר לי לפני שנים רבות שראש הממשלה היה בקדנציה הראשונה ניהלתי מאבק על הבנייה בהר חומה גם אז האמריקאים לחצו ואיימו, והפלשתינים איימו ולא ויתרנו והפגנו ועשינו עצרות, והיום יש שם 6000 יחידות דיור וגני ילדים ומקוואות, וכך גם יהיה כאן, אנחנו מאמינים ב E1 אבל זה דורש את הלחץ שאנחנו מפעלים היום".