פגישה ללא תוצאות בהדסה. שביתה בדרך להחרפה

הסתיימה הפגישה בין הנהלת הדסה לעובדים ללא תוצאות. "במידה והשכר לא ישולם במלואו, מיום א' יוחרפו הצעדים".

ישי קרוב , י"ג באדר תשע"ד

הדסה
הדסה
צילום: פלאש 90

הסתיימה הפגישה בין נציגי ההסתדרות, ראשי הוועדים, הנהלת הדסה ונאמני בית המשפט ללא תוצאות.

מההסתדרות נמסר כי גם מחר בתי החולים של הדסה יעבדו במתכונות חירום בלבד.

ההסתדרות והעובדים קוראים לתשלום מידי של משכורות העובדים כדי להימנע מהחרפה נוספת ביום א'. במידה והשכר לא ישולם במלואו, מיום א' יוחרפו הצעדים.

מוקדם יותר שיגרו המתמחים בבית החולים הדסה מכתב למנכ"ל בית החולים, ד"ר אביגדור קפלן.

בפתח המכתב כתבו המתמחים, "אנו, מתמחי ומתמחות מחלקת נשים בהדסה הר-הצופים פונים אליך ומבקשים להסב את תשומת ליבך לנקודה קריטית שאינה מקבלת את תשומת הלב הראויה בכל הדיונים אודות הדסה ועתידה המתקיימים בימים האחרונים".

הם ציינו כי הם חוששים מעתידו הרפואי של בית החולים "הנראה לעינינו כשחור משחור. כל אחד ואחת מאיתנו בחר להתמחות בבית החולים הדסה מתוך בחירה מושכלת ורצון אישי עז להתמחות דווקא בבית חולים זה ולא במקום התמחות אחר, הגם שלרובנו המוחלט היו הצעות התמחות מבתי חולים אחרים. החלטה זו מקורה במניעים רבים ומגוונים ובהם: השכלתנו וחינוכנו הרפואי כסטודנטים לרפואה במוסד וההבנה עד כמה עתיד הרפואה וההוראה טבועות בו, השאיפה למצויינות מקצועית, היכולת להתפתח אקדמאית ומחקרית ועוד כיוצא באלו".

"במצב הזה, מרבית מתמחי בתי החולים של הדסה ידעו לעשות את התרגיל הפשוט של 1+1, ויפנו לחפש להם בית מקצועי חדש, שיאפשר להם גם עבודה קלינית בגדר הנורמאלית, גם תשלום הולם ושיפוי כל זכויותיהם הסוציאליות וגם איכות התמחות ראויה ומתקבלת על הדעת, שתאפשר להם עתיד מקצועי ראוי ומגוון".