הצעד הבא של עובדי הדסה: לינה משותפת

מחר הוא היום ה-19 להלנת שכרם של עובדי הדסה. רבים מהעובדים נקלעו לקשיים בכלכלת ביתם ובתשלומים השוטפים.

נתנאל כ"ץ , י"ח באדר תשע"ד

עובדי הדסה מפגינים בירושלים
עובדי הדסה מפגינים בירושלים
צילום: פלאש 90

מאות מעובדי הדסה יקיימו הערב (שלישי) ארוחת ערב בכניסה לבית החולים הדסה עין כרם ולאחריה יתארגנו לשינה משותפת ברחבת בית החולים.

העובדים מציינים, כי "אקט המחאה הנוכחי קורא להתעוררות של הנהלת הדסה ומשמש כקריאת השכמה אחרונה למשרד האוצר".

מחר הוא היום ה-19 להלנת שכרם של עובדי הדסה. האחים והאחיות ועובדי מנהל והמשק קיבלו עד לרגע זה כמחצית משכרם על חודש ינואר ומקדמות מזעריות על חשבון חודש פברואר.

כתוצאה מכך, רבים מהעובדים נקלעו לקשיים בכלכלת ביתם ובתשלומים השוטפים כגון: משכנתא, מזון, חינוך והוצאות שוטפות.

העובדים טוענים, כי "עובדי הדסה אשר התייצבו לא פעם למען הצלת המרכז הרפואי, הפכו לבני הערובה של בית החולים ואולצו לשלם שוב ושוב את מחיר הכשלים של ההנהלה. במהלך שנת 2013 נלקחו מכל עובד בהדסה אלפי שקלים, זאת בנוסף לכספים שנלקחו מהעובדים במסגרת תכנית ההבראה הקודמת אשר נערכה בין השנים 2010-2011".

"במסגרת הצעדים החד צדדיים של הנהלת הדסה: 6,000 עובדים אשר נתונים כעת לאיום בפיטורים המוניים, נמצאים כעת במצב שטרם קיבלו את מלוא שכרם בגין החודש שעבר וסובלים מפגיעה בהפרשות הסוציאליות. כמו כן, העובדים נאלצים להתמודד עם גזירות נוספות, ביניהן: ביטול דרגות, ביטול כוננויות וצעדים נוספים", הוסיפו העובדים.

לפני כשעה נפגשו נציגי העובדים עם שרת הבריאות שביקרה בבית החולים. השרה גרמן הביעה אמפטיה כלפי מאבק העובדים אך התקשתה לספק תשובות באשר לשכרם ועתידם התעסוקתי.

גם מחר (ד') יפעלו בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים במתכונת חירום בלבד. כאמור, הצוות לא יעבוד בשירותים אמבולטוריים, כולל מרפאות, מכונים ואשפוזי יום.

כמו כן, חדרי הניתוח ימשיכו לעבוד במתכונת חירום וינותחו מקרים דחופים בלבד. במחלקות טיפול נמרץ, פגים, חדרי לידה, דיאליזה ויחידות הפריון – יעבוד צוות במתכונת מצומצמת.