150 פעילים חילצו ציוד יקר מהריסות בית קייזלר

פעילי תנועת קוממיות וראשיה הגיעו לעבודת חילוץ של חפצי משפחת קייזלר מתוך ההריסות. שגיא: "פתאום לכל פריט היתה משמעות"

נתנאל כ"ץ , י"ח באדר תשע"ד

חילוץ ציוד
חילוץ ציוד
יח"צ

בעוד אנשי ההתיישבות תומכים במשפחת קייזלר ומנסים לוודא עם שר הבטחון כי מדובר בארוע חד-פעמי שלא יחזור על עצמו, מתמודדת משפחת קייזלר עם הרס הבית הפרטי שלה.

כשהגיעו אנשי המנהל האזרחי בליווי כוחות גדולים של משטרה לבית המשפחה, הם לא אפשרו לאם, מורג קייזלר להוציא מביתה חפצים על אף הפצרותיה. צוות אריזה שהגיע פינה מהבית חלק קטן מתכולתו, אך יתר הדברים נקברו תחת ההריסות.

בארגוני הימין נרתמו לסייע למשפחה וקראו לציבור לתרום למשפחת קייזלר מהסיבה שהפעולה היתה אישית ונקמנית נגד איש שמוביל עשייה בשם ועד מתיישבי השומרון ופועל יחד שאר הארגונים בהובלת העשייה בהתיישבות בשנים האחרונות.

אנשי תנועת קוממיות התייצבו בימים האחרונים יחד עם עשרות פעילי התנועה כדי לחפור מתחת להריסות ולחלץ חפצים השייכים למשפחה. מדובר בפרטי לבוש, בריהוט, באלבומי תמונות וכל פרט שמכיל בית ממוצע.

מוסא כהן, יו"ר תנועת קוממיות שפעל במשך יום שלם בין הריסות הבית סיפר כי מדובר בעבודה שלא מוטלת רק על שגיא, אב המשפחה אלא על כל מי ששותף לרעיונה של ארץ ישראל.

"אני שמח שיחד עם הפעילים הצלחנו לשמח את המשפחה ולמצוא פרטים חשובים ויקרי ערך עבורה, החיזוק בא יותר עבורנו, הרגשנו מסייעים לשליח ציבור שניזוק בשביל כולנו", אמר כהן.

ראשי תנועת קוממיות באו עם כ- 150 פעילים לעבודה בת יומיים בה הספיקו לפני הגשם להציל מה שניתן.

שגיא קייזלר שהדריך את המסייעים היכן לחפש את החפצים סיפר: "התרגשנו במיוחד כאשר נמצאה המנורה האישית שהותקנה מעל מיטת אחת הבנות. היה לילדה חשוב למצוא את המנורה. היא התייחסה אליה כאוד מוצל מאש ומזכרת מהבית והחדר שלה".