חוויות מהעלייה למבשרת אדומים

בני נוער מסניף בני עקיבא בהרצליה, פנו אלינו כדי לשתף אותנו בחוויות שלהם מהצעדה למבשרת אדומים, בואו לחוות את החוויה בשנית.

יעל רון , י"ט באדר תשע"ד

הצעדה למבשרת אדומים
הצעדה למבשרת אדומים
עצמי

ביום חמישי צעדו אלפי אנשים וביניהם בני נוער אל מבשרת אדומים, שטח המתפרש על פני 12,000 דונם ביהודה ושומרון, בגבעות המפרידות בין מעלה אדומים לירושלים.

בעליה לשטח קראו המשתתפים לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולמדינות העולם, להקים ישובים חדשים תחת ריבונות ישראלית ולהתיישב בארץ בלי חשש.

מדריכים בסניף בני עקיבא הרצליה פנו אל מדור הנוער וסיפרו על החוויות שלהם מהעלייה למבשרת אדומים, על תחושת האחווה בין כולם וההרגשה שהם תורמים למען ישוב ארץ ישראל.

"בדרך כלל, אני לא אוהבת ללכת סתם על הכביש בלי מטרה, הלוך וחזור, מרגיש טיפשי אבל לצעדה הזאת הייתה משמעות גדולה וחזקה. מסתם הליכה על כביש בין מעלה אדומים לירושלים, הרגשתי שאני עושה משהו למען ארץ ישראל", מספרת גלי פנחס משבט נאמן. "היו שם הרבה אנשים שהתאחדו למען מטרה אחת ובמקום צפוף והמוני זה הרגיש משפחתי ושמח. הרגיש טוב לדעת שאנחנו יכולים לשנות את מה שהממשלה רוצה לעשות, ושאם נאבק ממש חזק אנחנו גם נצליח".

"בחודש ארגון עסקנו בנושא של ציונות דתית, לאורך החודש דיברנו על היכולת של לא לעמוד מנגד ולהסתכל על המציאות, אלא להיכנס פנימה ולהשפיע מבפנים. הצעדה אל מבשרת אדומים המחישה לי כמה שאפשר לשנות, להוביל ולהשפיע דווקא כשאנחנו בתקופת הנעורים", מתארת בהתרגשות הקומונרית, יעל סלקמן. "מה שנדרש מאיתנו הוא רק לא לעמוד מנגד אלא להצטרף פנימה. במהלך הצעדה היו כמה אנשים עם שלטים, שרו שירים שממחישים את השייכות לארץ ישראל והייתה אווירה מרוממת של שליחות".

"אין ספק, היה מדהים להרגיש חלק ממשהו גדול", אומרת משי לסרי. "ההרגשה שאנחנו יכולים להשפיע על משהו שקורה במדינה שלנו, על העובדה שאנחנו ציבור חזק שרוצה ומתכוון לשמור על הארץ שלנו, בכל הכוח".