בני נוער בנופשון שבשומרון

בני נוער רבים מתנדבים בנופשון, שקם לפני תשע שנים בישוב קרני שומרון.

יעל רון , י"ט באדר תשע"ד

קרני שומרון
קרני שומרון
צילום: פלאש 90

לפני תשע שנים, קם נופשון בישוב קרני שומרון במטרה לארח ילדים עם מוגבלויות בהתנדבות.

בני נוער רבים מגיעים למקום, פעילים עם הילדים ומשפחות בישוב נרתמות למשימה ונותנות לנופשון כפי יכולתם, אם זה בהעברת פעילות לילדים או מתן ממתקים ואוכל.

"בני נוער מקרני שומרון והישובים הקרובים באים להתנדב בנופשון", מספר הראל דויטש, נער שמתנדב במקום. "זה התחיל ממשפחה בישוב, לה היו שני ילדים עם מוגבלות וקושי גדול בשבתות. הישוב החל לעזור ולתרום כפי יכולתו אבל מספר הילדים גדל ועם זה הגיע הרעיון לנופשון. בנופשון יש חדר לבן עם כל מיני משחקים ומזרונים שמתאימים לילדים עם מגבלות שונות, אישה מהישוב מגיעה עם תיאטרון בובות מיוחד ויחד כולנו יושבים, משחקים ונהנים. דודה שלי היתה המנהלת הראשונה של הנופשון, היא היתה לוקחת אותי איתה בשבתות ומשם נמשכתי למקום, אני מתנדב שם כבר שלוש שנים".

"בנופשון מתנדבים בעיקר בני נוער, אנחנו מארחים ילדים עם פיגור ואוטיזם לשבתות פעם בחודש, קייטנה של כמה ימים בחנוכה ובחופש הגדול", מסבירה בתיה דנציגר- דדון שעובדת במקום.

"בשונה מקו לחיים או איל"ן, רוב הילדים שלנו לא זכאים להשתתף בעמותות אחרות כי הם לא מתאימים, מופרעים, לא מתקשרים. אין אצלנו את ה'הילה' של שאר העמותות, ודווקא משום כך מרגש לראות את הנוער מגיע ותורם מכל הלב". דנציגר- דדון ממשיכה ומספרת, "עם השנים הנופשון גדל וכיום מגיעים אלינו מעל 25 חניכים מכל הארץ. החניכים מחולקים לקבוצות קבועות, כשכל קבוצה מגיעה פעם החודש ויש לה חניכים, מתנדבים ורכזת קבועים. הכל נעשה בהתנדבות, יש משפחה מקרני שתורמת ממתקים כל שבת, וזוגות מישיבת ההסדר מכינים עוגות ופינוקים, והכול נעשה בשמחה רבה!".