יוזמה צעירה: דיווחי שטח לתושבי יו"ש

שני תלמידי המכינה בערד יזמו את הקמת קבוצת 'עדכוני יו"ש' המעדכנת את תושבי האזור על מידע כללי ברחבי יו"ש ועל אירועים ביטחוניים

שמעון כהן , כ' באדר תשע"ד

בהקרנת מצגת
בהקרנת מצגת
עדכוני יו"ש

בנג'י סטרול וירחמיאל (ירח) ראפ, תלמידים במכינת 'נווה אביה' המכינה הישיבתית קדם צבאית בערד, יזמו את פרויקט 'עדכוני יו"ש' מתוך תחושת חסר של עדכונים רלוונטיים פנימיים לתושבי יהודה ושומרון.

המיזם הצעיר החוגג שנה להיווסדו מונה כיום למעלה מ-2200 אוהדים, חשבון טוויטר, אתר אינטרנט ואפילו אפליקציה לאנדרואיד.

נראה שהצמד, בנג'י וירח, עושים כמעט הכול כדי להישאר מעודכנים. הם מחוברים ומתנדבים בסוכנות הידיעות 'תצפית' ומקבלים מהם דיווחים כמו גם מכונני מד"א, רבש"צים, כיתות כוננות, כונני כיבוי אש ועוד העוסקים בטיפול באירועים יום יומיים.

לאחר קבלת הידיעה, חושפים מנהלי הקבוצה את הדיווח בכל האמצעים העומדים לרשותם ובמקביל מעדכנים את הגורמים הרלוונטיים להפצה באזור המדובר. המקרים עליהם הם מדווחים כוללים מעבר לאירועי חבלה וטרור גם תאונות דרכים, חסימות צירים, פריצות לבתים ואפילו תהלוכות או ירידים העלולים לשבש את השגרה.

כמות הדיווחים גדולה והצמד מתמודד עם אירועים המתרחשים בכל עת. ממוצע הדיווחים עומד על כעשרה ביום ותופס את השניים בכל סיטואציה אפשרית ולאורך כל שעות היום. ראפ מספר: "תוך כדי קיום ערב חשיפה של הפרויקט במכינה, באמצע ההסבר מהמצגת, קיבלנו דיווח והפצנו אותו. לפי דעתי, יש ארגונים שעושים עבודה מצוינת וחשובה, אך עדיין יש חוסר ואנחנו מנסים ומשתדלים להשלים אותה ולחבר את תושבי יו"ש לכל הנעשה".

עוד הוסיף ראפ והעיר כי "השוני הגדול שלנו מכל סוכנות ידיעות או כלי תקשורת אחר היא הקשר לתושבים והרצון לסייע בתוך יו"ש ולא לייצר כותרות".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il