מוזס: החינוך החילוני מגדל פירות פרא

ח"כ הרב מוזס במליאה: בתי הכלא מלאים בבוגרי החינוך החילוני הקלוקל ודווקא את תלמידי החכמים שבציבור החרדי מייעדים לכלא.

חיים לב , י"ט באדר תשע"ד

מנחם אליעזר מוזס
מנחם אליעזר מוזס
צילום: פלאש 90

ח"כ מנחם אליעזר מוזס תקף היום את מערכת החינוך החילונית.

"אם אין יראת אלוקים במקום והרגוני. אם הציבור החילוני לא יפנים שעליו לשנות את שיטת החינוך וללמוד מהחינוך החרדי, הוא ימשיך לחשוש מלהסתובב ברחובות", אמר יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, בעת דיון במליאה בעקבות התגברות מעשי הפשיעה ותחושת הטירור השולטת ברחובות עיר.

"אבי האומה הישראלית אברהם אבינו אמר כי אם אין יראת אלוקים במקום הזה והרגוני. דוד המלך אמר אין פרץ אין יוצאת ואין צווחה ברחובותינו. יש קשר הדוק ביותר בין הנושא החינוכי, החינוך שהנוער מקבל, להמשך דרכו והתנהגותו כשהוא בוגר. כשנער חילוני גדל ללא חינוך ערכי, ללא דרך ארץ, הוא פותר סכסוכים באלימות. כי הכל תלוי בחינוך".

בדבריו הרחיב מוזס על תופעת האלימות. "האלימות לא מתחילה ברחובות. היא מתחילה בבתי הספר. נערים מתנהגים באלימות זה כלפי זה. ובהמשך הם אלימים כלפי אזרחים תמימים ברחובות. קשישים חוששים לצאת מהבתים. הם מפחדים מבני הנוער. עיתון מסויים הציג קריקטורה של קשיש הרוצה לחצות פארק עירוני ורואה שלט אזהרה: זהירות נערים בגן..."

מוזס המשיך ואמר כי "התלמידים החרדיים לעומת זאת יושבים ולומדים, חובשים את ספסלי בית המדרש, דרכיהם דרכי נועם. איש אינו חושש מהם. ועל אותם תלמידים נפלאים, מבקשת הממשלה להטיל סנקציות פליליות. התלמידים הנפלאים הללו מיועדים למלא את בתי הכלא המלאים בבוגרי החינוך החילוני הקלוקל. הרי אפילו אחוז אחד מהחינוך החרדי לא מגיע לבתי הכלא!"

את דבריו סיים באמרו כי "הגיע הזמן שתחשבו שוב על החינוך שלכם המגדל פירות פרא ובמקום להתקין עוד מצלמות, או לבנות עוד בית חולים תחת הגשר, תתקנו את השיטה".