הרבנים הראשיים בביקורי תמיכה בהסדר

בביקורי תמיכה שקיימו בישיבות הסדר הדגישו הרבנים הראשיים את ערך השליחות הרוחנית בצבא. "יוצאים לקדש שם שמיים לעזרת ה' בגיבורים".

שמעון כהן , כ' באדר תשע"ד

הרב יוסף בביקורו בישיבה
הרב יוסף בביקורו בישיבה
ישיבת הגולן

בימים האחרונים קיימו הרבנים הראשיים, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, ביקורי תמיכה וחיזוק בישיבות הסדר בהם הדגישו את חשיבות לימוד התורה לצד העשייה הצבאית.

בביקורו בישיבת הכותל מסר הרב הראשי, הרב דוד לאו, שיעור בבית המדרש על המסכת הנלמדת - בבא קמא, ולאחר מכן נשא דברים על חשיבות לימוד התורה ולומדי התורה בעיקר בתקופה "בה יש הרבה הצעות חוק שפוגמות בחיבור של יהדות ומדינה, אנשים שלא מודעים לערך של לימוד תורה וממילא התנהלותם היא כזו. אחרי שנים בהן יהודים חלמו דורות על מדינה יהודית, עולם התורה עובר תקופה לא פשוטה. יש מתקפה נגד תקנות רבות שנוגעות ביקר לנו וזה רלוונטי לכל לומדי התורה באשר הם".

עוד בירך הרב לאו את המתגייסים בגיוס הקרוב, למעלה מחמישים מבני שיעור ב' בישיבה הצפויים להצטרף ליחידות לוחמות בחודש מרץ הקרוב ואמר להם: "אתם יוצאים לקדש שם שמיים, לעזרת ה' בגיבורים, מקיימים את מצוות עזרת ישראל מיד צר - לא חסר צר, הרשימה ארוכה והם מחכים בתור להיכנס. בידכם הזכות הגדולה לקדש שם שמים בצה"ל. אתם תגיעו למקומות בהם לא כולם מבאי בית הכנסת ואתם בהליכותיכם יכולים ששם שמים יתאהב על ידכם ויאמרו פלוני שלמד תורה מה נאים מעשיו, וחלילה יכולים להגיד פלוני שלמד תורה מה מכוערים מעשיו".

הרב שיתף בחוויות אישיות שלו מימי הצבא ואמר: "בטירונות שלי זכיתי לא להפסיד תפילה במניין - זה לא תמיד אפשרי – אך לעיתים הייתי שומר פעמיים רצוף כדי שלא לפספס תפילה במניין. הייתה לי סיעתא דשמיא לקיים את מה שקיבלתי על עצמי לפני הטירונות כחוק ולא יעבור. זכרו שבני ישיבה אתם היוצאים למלחמת מצווה ותחזרו בריאים ושלמים לבית המדרש שמחכה לכם".

כאמור, גם הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, הגיע לביקור חיזוק השבוע בישיבת הסדר. היה זה בישיבת הגולן שבחיספין.

הרב יוסף מסר שיעור לרבני הישיבה ותלמידיה, רבני יישובי הגולן, תלמידי המכינה הקדם צבאית שבקשת, תלמידי המכינה הטכנולוגית "אדיר במרום", תלמידי הישיבה התיכונית בחיספין, ילדי תלמוד התורה וכן תושבים רבים מהאזור. הרב יוסף דיבר על דמותו של אביו זצ"ל ובעיקר בירך אף הוא את תלמידי הישיבה בשיעור ב' העומדים בפני גיוסם לצה"ל.

"הלימוד החשוב ביותר בחיים הוא כיצד להיות יהודי טוב. וזה דבר שאפשר ללמוד גם במהלך השירות הצבאי. תהיו חזקים בצבא, הקב"ה יהיה איתכם ותחזרו לבית המדרש בתום השירות" אמר הרב.

לאחר הביקור בישיבה שוחח הרב יוסף עם ילדי הכיתות הנמוכות של תלמוד התורה השוכן בתוך מתחם הישיבה.

אתמול ביקר הרב יוסף בישיבת ההסדר באיתמר והשתתף בטקס החאלקה לנכדו של הרב אבי רונצקי, ראש ישיבת איתמר.

לקראת האזכרה למשפחת פוגל שתיערך בעוד כשלושה שבועות, הזמינו את הרב יוסף להעביר שיעור לתלמידי הישיבה.