מסלול לנערי גבעות בשירות הלאומי

אגודת עמינדב החליטו לשפר את התנאים לבנים שעושים שירות לאומי, יש אפילו מסלול לנערי גבעות.

יעל רון , כ' באדר תשע"ד

חלוקת שי בשירות הלאומי
חלוקת שי בשירות הלאומי
עמינדב

צעירים רבים מדמיינים את עצמם לובשים מדים, רצים מסביב לבסיס ועולים לאוטובוס עם נשק.

החלום לא תמיד מתאפשר ויש בחורים טובים, שנאצלים מסיבות שונות לעשות שירות לאומי ממקום צבא. בעמותת עמינדב החליטו לתת מענה ראוי לבנים שעושים שירות לאומי וממקום שיפנו לעמותה באופן פרטני ויעברו מרכזת לרכזת, להביא להם רכז שיעבוד איתם באופן אישי ויבנה אותם כקבוצה. בנוסף, הוסיפה עמינדב מסלולים מיוחדים לישיבות הסדר ואפילו לנערי גבעות שמתכוונים למלא בכך את שירותם למדינה.

"עד היום, בנים שקבלו פטור מהצבא או שהשתחררו באמצע ורצו לעשות שירות לאומי, הגיעו לעמותות באופן פרטני", מסביר נתנאל טולדנו, רכז שנת שירות לבנים באגודת עמינדב.

"השנה, עמינדב חשבה לעשות את זה אחרת, להוביל את הבנים כקבוצה ובאופן אישי על ידי רכז קבוע, שגם מכיר את התקנים בפריסה ארצית המתאימים לבנים. כל זאת, בכדי שהם יוכלו למצוא את עצמם. לבנות יש אורייתות ורכזות קבועות, הבנים עד השנה הגיעו לבד, התקשרו למוקד וקיבלו את אחת הרכזות במידה והיה להם שאלה. יש כאן יחס אחר ברמה האישית, רכז קבוע שהוא גם דמות גברית שאחראית, מה שלפעמים הופך את זה ליותר נוח. ריך להבין, שבנים שמקבלים פטור, לא מקבלים סתם פטור, לפעמים זה מלווה בקשיים מסוימים שמצריכים ליווי, ויותר השקעה וכוונון".

טולדנו ממשיך ומסביר, "המגמה שלנו לקראת שנה הבאה, זה ליצור מסגרת יותר גדולה, שיהיו גיבושים קבוצתיים לכל הבנים מעבר לרמה האישית שנבנת כבר השנה. בנוסף, פתחנו מסלול לישיבות הסדר ובימים אלו אנו פותחים מסלול לנערים מהגבעות שקבלו פטור, בכדי לשלב אותם בתקנים של שירות לאומי".

למה כל אחד צריך מסלול משלו?

"ישיבות הסדר ונוער הגבעות, זה שני עולמות שונים בשלבים אחרים בחיים. יש תקנים שונים ולכל אחד מתאים משהו אחר, יש תהליך שעוברים בישיבה ולכן יש תקן מסוים שמתאים לאותו בחור שעבר תהליך ישיבתי ואותו דבר לגבי נער גבעות, שחווה דברים שונים".