"מכרתם את התורה, השלב הבא- התנחלויות"

ח"כ יצחק וקנין מש"ס טוען כי אנשי הבית היהודי הבטיחו שלא יהיו סנקציות פליליות. "השלב הבא יהיה מכירת ארץ ישראל, תזכרו מה שאמרתי".

בני טוקר , כ"א באדר תשע"ד

יצחק ועקנין
יצחק ועקנין
פלאש 90

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק ועקנין (ש"ס), מזהיר כי פגיעה בעולם התורה עלולה להביא לפגיעה בארץ ישראל.

"תורת ישראל היא הקיום שלנו, לצערי 'הבית היהודי' שחקו כאן משחק כפול, ידענו שאי אפשר לסמוך עליהם",  אומר ועקנין.

בשיחה עם ערוץ 7 הוא מדגיש כי "במבחן התוצאה הם (הבית היהודי) פגעו בעולם התורה בצורה הכי קשה, קודם בתקציב ועכשיו עם הסנקציות הפליליות. אני מעולם לא הרמתי יד נגד ההתנחלויות וישיבות ההסדר כפי שהם עשו כעת לישיבות החרדיות. במקום מיליארד שקל הישיבות מקבלים ארבע מאות מיליון, אברך מקבל היום במקום 800 שקל, 200 שקל".

ועקנין תמה מדוע השר יאיר לפיד עומד בהבטחותיו והבית היהודי לא. "'יש עתיד' הבטיחו שאם לא יהיו סנקציות פליליות הם פורשים, בבית היהודי הבטיחו ההפך, אז מי עמד במילה שלו ומי לא. שלשום ניגש אלי אחד הח"כים שלהם ואמר לי שהם יעמדו בעניין הזה נגד בנט, אבל במבחן התוצאה הם נכשלו".

סגן יו"ר הכנסת מזהיר כי לפגיעה בעולם התורה עלולה להיות השלכה קשה גם על ארץ ישראל, "ככה היה בהתנתקות, אז המפד"ל חברה לטומי לפיד וקיבלנו את הגירוש, אמרתי אז לאפי איתם, ליצחק לוי ובני אלון, שזה יבוא להם כמו בומרנג, הם לא האמינו לי, ואז פשוט החליפו אותם במפלגה אחרת.

"גם היום אני מודאג כי מי שפגע בעולם התורה עלול מחר להיזרק מהקואליציה והשלב הבא יהיה מכירת ארץ ישראל, תזכרו מה שאמרתי לכם. אי אפשר לרמות את העולם, הקדוש ברוך הוא מנהל אותו. תעשו חשבון נפש, כלפי עצמכם וכלפי העם והבוחרים שלכם", דברי ח''כ ועקנין.