למעלה מ-300 אלף ש"ח נאספו לבניית בית קייזלר

מטרת הקמפיין הציבורי, אותו אנשי ועד מתיישבי השומרון ואישי ציבור בהתיישבות, היא להניח אבן פינה לבית החדש כבר בשבועות הקרובים.

ידידיה בן אור , כ"ג באדר תשע"ד

הבית ההרוס בקידה
הבית ההרוס בקידה
מועצה אזורית מטה בנימין

למעלה מ-300 אלף שקל נתרמו עד היום לבניית בית חדש למשפחתו של מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, שגיא קייזלר, בישוב קידה.

חבריו של שגיא, אנשי ועד מתיישבי השומרון ואישי ציבור בהתיישבות, מנהלים מאז הריסת הבית קמפיין ציבורי במטרה להניח אבן פינה לבית החדש כבר בשבועות הקרובים.

"שגיא איבד את הבית בגלל פעילותו למען ההתיישבות ולכן ההתיישבות כולה תתגייס לעזרתו", הסביר בצלאל סמוטריץ' מתנועת רגבים.

תורמים רבים פתחו את כיסם ותרמו למען בניית בית חדש לשגיא ומורג קייזלר וחמשת ילדיהם. מארגני ההתרמה מדווחים כאמור, כי מדובר כבר על למעלה מ-300 אלף שקל. "זה מחמם את הלב", אמר השבוע קייזלר.

בוועד מתיישבי השומרון מספרים על על מחסן עצים הציע לתרום עצים לבניית בית חדש, מפעל לייצור דלתות ביקשו לתרום את הדלתות לבית וקבלן שהסכים לבנות את התשתית החדשה במחיר עלות. אלו רק חלק ממאות הפניות שהגיעו למטה שהוקם לגיוס הכספים. "מדובר בפניות מכל רחבי הארץ", מסבירים בוועד.

גם אישי ציבור רבים התגייסו השבוע למען משפחת קייזלר. זאת, בין היתר, בעקבות פרסום התחקיר של סגן ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, על התנהלות המנהל האזרחי בהריסת בית משפחת קייזלר. על פי התחקיר שפרסם דגן, המנהל האזרחי הציב נוכחות חסרת תקדים מול בית קייזלר ביישוב קידה, שכללה 14 ג'יפים ופקחים רבים, וכן הוצגו תמונות שהוכיחו כי הבית היה מאוכלס בטרס הריסתו, בניגוד לטענת המנהל האזרחי.