האם סופרמן הוא המצאה יהודית?

כתבה ששודרה בערוץ הטלויזיה הערבי בלוויין, אל-מנאר, העלתה את הטענה לפיה הקמת הוליווד היתה מזימה יהודית.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג באדר תשע"ד

סופרמן. ארכיון
סופרמן. ארכיון
רויטרס

בערוץ הטלוויזיה אל-מנאר שודרה בשבוע שעבר כתבה, בה נטען כי כי הוליווד הייתה המצאה יהודית.

על פי הכתבה, מטרת הקמת הוליווד היתה "להשתלט על המעצמה הגדולה בעולם, לשלוט בכל ההיבטים של חיי היומיום שלה ולרתום אותה לשירות מטרות יהודיות בעולם".

לדבריהם, היהודים האמריקאים חשו דחויים ולכן הם ניסו לשנות את דעתה של החברה האמריקאית על ידי המצאת דמויות קולנועיות שישמשו כמודל לחיקוי. לכן, היהודים המציאו דמות שתהיה מתאימה לחברה האמריקנית כמו סופרמן גיבור מהחלל החיצון.

על מנת לחזק את טענתם, הם העלו במהלך השידור מומחה, פרופסור מאוניברסיטה וצלם בינלאומי,Farroukh Majidi , אשר טען נמרצות כי הדבר המסוכן ביותר שקיים זו התרבות של העם היהודי, אשר משפיעה על העולם כולו באמצעות סרטי קולנוע וסרטי טלוויזיה המציגים גיבורים בהשראת דמויות יהודיות.

לדבריו, העולם צריך להיזהר מהחדירה של התרבות היהודית ואף צריך להילחם נגדה. "אם תפגע בלבו של מישהו, התוצאה היא לטווח קצר, אולם אם תפגע במוחו, אזי התוצאה היא לטווח ארוך".

לדברי יעקב חגואל, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית: "האנטישמיות בעולם הערבי ממשיכה להרים ראש. השנה היא שנת 2014 והמסרים הם של ערב מלחמת העולם השנייה. דורות שלמים וציבור ענק של צופים מתחנך על תעשיית התעמולה האנטישמית בעולם בכלל ובמדינות ערב בפרט. הכתבה מעוררת גיחוך אצל רבים מאיתנו, אבל הגיע הזמן לקום ולהגיד די. לא נחזור להסתות הפרועות של ערב מלחמת העולם השנייה".

חגואל מוסיף, כי "אני רואה בחומרה רבה, כתבות מסוג זה שמהוות הסתה אנטישמית בוטה כנגד יהודים, בשנים האחרונות אנו עדים לעליה משמעותית במקרי 'האנטישמיות האסלמית' הנעשים מדי יום ביומו וכוללים הסתות ופעולות אלימות כנגד יהודים. בשנת 2014 כ-70 שנה לאחר שהסתיים הכיבוש הנאצי, לא ייתכן שיהיו מקרים כל כך חמורים של הסתות אנטישמיות כנגד היהודים רק בגלל היותם יהודים".