רבני ערים וישובים בקריאה: הצטרפו לקרן יחד

רבנים מכל גווני הציונות הדתית קוראים להצטרף לקרן יחד. הרב אלחנן בן נון: להצטרף לקרן בלי ספקות.

ישי קרוב , כ"ד באדר תשע"ד

כסף
כסף
פלאש90'

נמשכת תנופת ההצטרפות לקרן יחד: עשרות רבני ישובים וערים יצאו בקריאה אישית לתושבים באזור מגוריהם להצטרף לקרן יחד בנשיאות הרב יעקב אריאל ובראשות הרב הלל הורוביץ.

הרב יעקב לנזר, רב קהילת ​בני נצרים שבחלוצה כתב לתושבים כי "אין ספק שיש בהקמת קרן זו ברכה גדולה וראוי לקחת חלק במצווה זו. אנחנו כבר הצטרפנו לקרן וממליצים לכולם לעשות זאת. ה' ירחם על עמו שלא נזדקק להשתמש בקרן ויהיה זה רק בבחינת דרוש וקבל שכר".​

הרב אהד קרקובר, רב הישוב כוכב השחר, כתב כי "טובים השנים מן האחד והחוט המשולש לא במהרה ינתק, קל וחומר חוט הקושר אלפי משפחות זה לזה בקשר של חסד ועזרה. מכיר אני את העוסקים במלאכה והם אנשים רציניים ואחראיים, המודרכים על ידי גדולי ישראל, וכל מעשיהם לשם שמים".

הרב אלחנן בן נון, רב היישוב שילה, כתב לתושבים כי "הקרן הופכת את הערבות ההדדית השווה לכל נפש כגורם המרכזי לעשיית חסד. התכנית משעינה את העזרה הדרושה על רבבות עם בישראל, ולא רק על ידי יחידים נדיבי עם, דבר המגלה את מדת החסד העצומה שבקרב האומה כולה. בנוסף המהלך הקבוע וההיקף הגדול, המבטלים במידה רבה את הצורך בגיוסים פתאומיים, הקשים לביצוע, גם הוא חשוב ביותר. לפיכך, ברצוני לברך על התכנית החשובה הזו, ולהמליץ לכל אדם בישראל להצטרף אליה בלי ספקות".

במכתבו לתושבי עתניאל ציין רב הישוב וראש הישיבה במקום, הרב רא"ם הכהן, ​"​גם אני מצטרף לרבנים שרואים בקרן יחד דרך ראויה לקיום מצוות צדקה בצורה המתאימה לעולם המודרני למשפחות שחרב עליהם עולמם"​​​.

הקרן המבקשת להעניק תמיכה כלכלית למשפחה החברה בקרן במקרה שאחד מההורים בה נפטר בטרם עת. בקרן מדווחים, כי כבר בחודשיים הראשוניים נרשמו​ מעל 4,000 משפחות ממגוון אוכלוסיות ​ש​הצטרפו לקהילת החסד.

לאור הביקוש הרב להצטרפות ל​קרן הועמדה מערכת אונליין פשוטה וקלה, להצטרפות לחץ כאן.