ח"כ יוגב: הנשיא לא עשה די לשחרור פולארד

במכתב תגובה לתלמידות קובע ח"כ יוגב כי יש לתבוע במפגיע מרה"מ והנשיא את שחרור פולארד. על הנשיא כתב יוגב, כי "לא עשה די בעניין".

שמעון כהן , כ"ה באדר תשע"ד

מוטי יוגב
מוטי יוגב
פלאש 90

"נשיא המדינה לא עשה די בעניין", כך קובע חבר הכנסת מוטי יוגב בהתייחס למאמצים לשחרורו של יונתן פולארד הכלא האמריקאי.

את הדברים כותב חבר הכנסת יוגב במענה לפנייתן של בנות אולפנת צביה עפולה ששאלו אותו וחברי כנסת נוספים כיצד תוכלנה הן להירתם לשחרורו של פולארד.

נזכיר כי אתמול (שני) דיווחנו ביומן ערוץ 7 על היוזמה שאותה הובילה תלמידת כיתה ט' באולפנה, תחיה לסרי, ובעקבותיה הוחלט לצאת למבצע הסברה ופעילויות חינוכיות להגברת המודעות למצבו של פולארד ולסיפור הלאומי העומד מאחוריו.

בין שלל הפעילויות שיגרו התלמידות מכתבים לחברי הכנסת של 'הבית היהודי' בהם כתבו: "אנו חושבות שנעשה בו אי צדק משווע ועוול בלתי רגיל בהתנהגות הממשלה, המדינה והעם כלפיו.לאור זאת החלטנו לפעול באופן מקיף כמה שנוכל בכדי להביא לשחרורו המהיר. כדי שהעם יוכל להתחבר ולהיות חלק מקורותיו". בהמשך המכתב ביקשו התלמידות להתייעץ עם חברי הכנסת היכן וכיצד למקד את המאבק, מה יפעל בצורה הטובה ביותר, למי ניתן לפנות וכו'.

חברי כנסת רבים בהם ח"כ איילת שקד, סגן השר בן דהן, ח"כ זבולון כלפא ועוד השיבו במכתבים חוזרים. במכתבו ציין ח"כ מוטי יוגב, יו"ר ועדת משנה בוועדת חוץ וביטחון, כי "כמו כן ראוי לייצר קבוצות מיילים וואטספ גדולות בעניינו של פולארד ולכתוב מכתבים לרוה"מ, לנשיא המדינה שלא עושה-עשה די בעניין ולשגריר ארה"ב בישראל ולתבוע ממנו במפגיע את שחרורו של יהונתן פולארד ללא כל תנאים".


לרשימת כל האולפנות לבנות