"הוכיחו כי נוקבו צמיגי רכב משטרה בהצבת הבית"

היועץ המשפטי של ועד מתיישבי השומרון דורש מהמשטרה: הוכיחו כי נוקבו צמיגי רכב משטרה בעת הצבת בית משפחת קייזלר..

אורנית עצר , כ"ה באדר תשע"ד

בית משפחת קייזלר בקידה
בית משפחת קייזלר בקידה
עצמי

בהודעה לתקשורת שהוציאה אמש לשכת שר הביטחון נכתב כי הופעלה אלימות כנגד השוטרים שהגיעו לקידה בעת הצבת בית משפחת קייזלר במקום.

בעקבות כך פנה הבוקר היועץ המשפטי של ועד מתיישבי השומרון, עו"ד דורון ניר צבי, במכתב למפקד תחנת בנימין במשטרה ובו הוא דורש להוכיח זאת.

"בעת הובלת חלקי הבית (שנבנה מיבילים) בחודש ספטמבר האחרון, נתקלו חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל בהתנגדות אלימה, כאשר ניסו למנוע את הצבתו. במסגרת זו נפגע רכב משטרתי וצמיגיו נוקבו", נכתב בהודעת שר הביטחון.

"מההודעה לתקשורת שיצאה אתמול תחת שולחנו של דובר משרד הביטחון, עולה כי בעת הצבת בית קייזלר נוקבו צמיגים בניידת משטרה", כתב ניר צבי למשטרה עם העתק ללשכת שר הביטחון והוסיף: "למיטב ידיעת מרשיי מדובר בשקר וכזב". עו"ד ניר צבי דרש מהמשטרה לקבל דו"ח נזק, מזכר או עדות המוכיחים כי אכן נוקבו צמיגי הניידת.

"בעת הצבת הבית הגיעו למקום שני שוטרים ששהו בשטח כמה שעות", מסביר ניר צבי ומציין כי קייזלר הפיק סירטון ובו נראה בבירור כי השוטרים התקבלו בשטח בסבר פנים יפות. "בשעה 6:00 לערך השוטרים עזבו את המקום בטענה שהם סיימו את המשמרת אך עד אז, מהשעות הקטנות של הלילה, הם שוחחו עם בני המשפחה, עם אנשי המקצוע ועם השכנים שעזרו במלאכה".

"הדו"ח שהופץ אמש על ידי לשכת שר הביטחון רצוף אי דיוקים", מוסיף ניר צבי, "אך כאן ניתן להוכיח בבירור, באמצעות הסירטון, כי הטענה של דובר השר כאילו נוקבו צמיגי הניידת אינה נכונה".

"אם אכן נוקבו הצמיגים יואיל נא מפקד התחנה ויוכיח זאת באמצעות דו"ח נזק שבוודאי נכתב כבר באותו הבוקר", ציין עורך הדין.