מכירים את מרדכי יורבצקי מסניף שעלבים?

בכל שבוע אנחנו מציגים מדריך וגרעין או הגשמה סניפית, בואו לראות מי נבחר השבוע.

יעל רון , כ"ה באדר תשע"ד

סניף שעלבים
סניף שעלבים
עצמי

מרדכי יורבצקי

שבט איתן

סניף אריאל שעלבים- נוף איילון

מדריך: שבט דביר (כיתה ד')

זמן ההדרכה שנה וחצי

פעולה בלתי נשכחת: פעולה על בית המקדש, לכבוד שבוע המקדש בו הקלטנו מבזק חדשות דמיוני על בניין בית המקדש השלישי, גילמנו סיטואציות של אנשים שונים שמגיבים לשמע הבשורה, היה מרגש!

ישב"ץ בלתי נשכח: ישב"ץ פרידה מהקומונר הקודם. הישב"ץ כלל מכתב אישי לכל מדריך, חולצת-צוות, חוויות, שירים עוצמתיים ופינוקים. דרך אגב, דבר ייחודי בסניף שלנו הוא שהמילה 'ישבּ"צ' נהגית כך עם ב' דגושה, ולא 'ישב"צ', כמקובל. סניף מיוחד כבר אמרתי?..

מה אתה הכי אוהב בסניף: קודם כל את החניכים שלי, ואחרי זה את הפעילויות הסניפיות המטורפות שלנו כמו הנסיעה המסורתית בחופשת הקיץ לפארק גני יהושע בת"א, או לגן החיות התנכ"י בירושלים.

ציור בקיר של החניכים: עמוק, תתמודדו, הפתגם 'כל ישראל ערבים זה לזה' לפי איך שכל אחד מבין את זה. כן, כמו בכל ה'ממים' האלו: הקומונר והמדריך רואים את זה בתור סניף ושבט מאוחד, החניכים מבינים את הפתגם כילדים מחופשים לערבים, וכמובן, איך זה באמת? חרדי, חילוני, דתי לאומי וקיבוצניק-מסורתי מחזיקים ידיים. קצת עמוק אבל שווה את זה.

הגשמה של סניף עזרא בית שמש

גרעין: נצח ועמית

מספר חברות פעילות: 15 בנות ו-2 רכזות

פעילויות של ההגשמה: אנחנו מפעילים חמישה פרויקטים, ומקווים לפתוח עוד פרויקטים בשנה הבאה. יש לנו מועדונית שהקמנו לפני שנה וחצי ביחד עם הגרעין התורני "יחד" שפועל בעיר, מי שבא למועדונית זה בנות שלא מקבלות עזרה בבית בשיעורי הבית כי ההורים מתקשים עם השפה או סיבות אחרות, אנחנו עוזרות להן בשיעורי הבית ועושות פעילות נחמדה.

יש לנו פרויקט נוסף שנקרא במב"ה (בונים מציאות בין האוכלוסיות) בפרויקט הזה אנחנו בונות משהו חיובי בין ילדי השכונה שלנו, שהיא לרוב דוברי אנגלית לשכונה שליד, שהיא מורכבת מעולי אתיופיה. אנחנו גם מחלקות אוכל לסעודה שלישית לכל קבוצה בזמן הפעילות, בכדי שסעודה שלישית לא תהיה משהו זניח במהלך השבת. יש לנו גם פרויקט אחות גדולה, בו בנות ההגשמה עוזרים לעולים חדשים ללמוד עברית ופרויקט התנדבות סניפית, שבו כל שבוע קבוצה אחרת מהסניך יוצאת להתנדבות עם המגשימות. כל שבוע יש התנדבות אחרת.

ישב"ץ הגשמה בלתי נשכחת: הפעילות פתיחה שהייתה לנו עם הבנות מגרעין עמית, כשהם נכנסו לראשונה. הכנו וופל בלגי והיה ממש טעים, אחר כך הסברנו להם קצת מה אנחנו עושות, כי הגשמה זה משהוא שעדיין חדש ולא יודעים עליו כל כך הרבה. שיחקנו גם משחקי הכרות, ודיברנו איתם על מה אנחנו רוצות שיהיה השנה והעלנו רעיונות לפרויקטים חדשים, שחלקם באמת יצאו לפועל.

רוצים להשתתף במדור?? שלחו אלינו הודעה למייל הבא: yaelron23@gmail.com