החברים לשר הביטחון: עזור לשגיא לשוב לביתו

חבריו לנשק של מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, שגיא קייזלר, שיגרו מכתב לשר הביטחון, "עזור לשגיא ומשפחתו להגשים את חלומם הציוני".

ישי קרוב , כ"ו באדר תשע"ד

השר משה יעלון, הערב
השר משה יעלון, הערב
אריאל חרמוני / משרד הביטחון

חברי הגדוד בו משרת מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, שגיא קייזלר, שיגרו השבוע מכתב לשר הביטחון, בעקבות הריסתו של חברם בישוב קידה.

"לפני מס' שבועות, הוזמנו לחנוכת ביתו החדש של חברינו למחלקה-שגיא. המחלקה, שכבר לפני שמונה שנים פשטה מדים, ממשיכה לשמור על קשר קרוב באמצעות המפגשים המשותפים ושמחות", סיפרו חבריו של קייזלר לשר הביטחון.

"ביום רביעי בתאריך 05.02 עלו הדחפורים על ביתם של שגיא ומורג קייזלר בישוב קידה. הדחפורים שנשלחו מטעם המנהל האזרחי ובתאום עם משרד הביטחון, החריבו ברגע מפעל חיים של משפחה שלמה שזה עתה סיימה לבנות את ביתה. מדובר בבית אשר נבנה על שטח יהודי ומצבו המשפטי דומה לזה של אלפי בתים ברחבי יהודה ושומרון. ההריסה התבצעה ללא תיאום מול הרשויות המקומיות וללא הודעה מוקדמת למשפחה, אין לנו מילים לתאר את הטראומה ועוגמת הנפש שחשה משפחה באסון שכזה ובפרט ילדים למראה ההרס והחורבן".

חבריו לנשק כתבו כי שגיא, "בן למשפחה מתיישבת ותיקה, עושה ימים כלילות ולילות כימים, בשירות הצבאי (מילואים) וכאזרח, לטובת מדינת ישראל ועבורה. לא מדובר כאן ב'נער גבעות', קונספרטור מסוכן או איש ימין קיצוני (בפי המתריסים), מדובר במשפחה של הורים וחמישה ילדים קטנים, שומרת חוק, ציונית ואידאליסטית".

"כאמור, שירתנו עם שגיא בשירות הסדיר בגדוד עליו פיקדת, גדוד 890 של חטיבת הצנחנים, מורשת הקרב של הגדוד מחזיקה יותר מכל, בערך אחוות הלוחמים והמסירות ההדדית כערך עליון, כלוחמים, יחד עם הצורך לעמוד במשימה, על פי המורשת החטיבתית ש'לא חוזרים הביתה לפני שמבצעים', עמדה מול עינינו כל הזמן הערבות אחד כלפי השני והאחריות איש על רעהו. הבטנו לצדדים, ושמרנו אחד על השני, לפני שהסתערנו קדימה".

"כמו אז,גם עכשיו אנו נלחמים לצידו של שגיא ומשפחתו, נלחמים באי צדק, רדיפה ונקמנות אישית. כמו גם הפסד כספי גדול ונזק רגשי כבד במשפחתו" .

"ההחלטה להרוס בית בישראל, התבצעה מבלי להסתכל ימינה ושמאלה, בלי ערבות ובלי לקיחת אחריות. על פי המפורסם בכלי התקשורת תגובתך לאירוע הייתה שלא ידעת על ההריסה והיא התבצעה ללא אישורך והוגדרה על ידך כ'טעות'. האומנם הריסת בית יהודי, מתרחשת ללא הודעה לשר הביטחון? אם אכן כך הדבר, מדובר בחטא על פשע. גם אם ישנה הצדקה להרס, יש דרך מנהלית ומוסרית לבצעה".

"מכתב זה לא נועד לחפש אשמים או לערוף ראשים, אנו מבקשים ממך, כאדם האחראי על ביטחוננו האישי, כאדם המצהיר לא פעם על חשיבותה של ההתיישבות בארץ ישראל, אנא עזור לשגיא ומשפחתו להגשים את חלומם כחלום הציונות - לשוב לביתם".