אלביט חשפה את מערכת התצפית GroundEyeTM

אלביט חושפת לראשונה את מערכת התצפית ששמשה להבטחת ביטחונם של החוגגים בקרנבל סלבדור די באהיה שבברזיל.

ניר הר זהב , ב' באדר ב תשע"ד

המערכת בפעולה
המערכת בפעולה
אלביט מערכות

אלביט מערכות הדגימה לראשונה במהלך הקרנבל השנתי בעיר סלבדור די באהיה שבברזיל, את GroundEyeTM, מערכת תצפית קרקעית ופורצת דרך המייצרת תמונת מודיעין של שטחים נרחבים בזמן אמיתי וברוזולוציה גבוהה שאפשרה לכוחות הביטחון להבטיח את שלומם של אלפי החוגגים בקרנבל.

מערכת ה- GroundEyeTM פותחה על ידי אלביט כמענה לדרישת כוחות ביטחון ומקבלי החלטות לקבלת תמונת מודיעין רציפה, של אזורים גדולים, באיכות גבוהה, בזמן אמיתי ולצרכי תחקור, ביחוד במהלך אירועים המוניים, תקריות ופעילות כוחות בשטח.

GroundEyeTM היא מערכת תצפית קרקעית, מתקדמת מסוגה, המכסה שטחים נרחבים ברזולוציה גבוהה ומספקת התמצאות סביבתית רצופה בזמן אמיתי למספר רב של משתמשים. המערכת מעניקה למפקדי הכוחות יכולת שליטה בזמן אמיתי על מספר רב של אירועים המתרחשים בו-זמנית, וכן יכולות תיעוד ותיחקור ארועים שלא נצפו בזמן אמיתי.

בנוסף, המערכת מאפשרת סגירת אזורים בצורה וירטואלית (Safe Zones) ולהפיק התראות בזמן התרחשות אירועים חריגים ובכך משלימה ומעצימה את יכולת המעקב של המפעילים. המערכת כוללת ראש סנסורים מתקדם וחדשני יחידות מחשוב ועיבוד תמונה מתקדמות ועמדות שליטה עצמאיות עם יכולת קישוריות למרכז השליטה והבקרה של הלקוח.

המערכת שפעלה בקרנבל בסלבדור מיועדת ליישומים אזרחיים וצבאיים וביניהם הגנת גבולות, שליטה היקפית על תשתיות ואתרים קריטיים, מבצעים צבאיים, פרויקטי Safe City ואירועים המוניים גדולים.

נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות בצלאל (בוצי) מכליס אמר "אנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו על ידי מושל סלבדור בהאיה להדגים את יכולות המערכת החדשנית ששמשה כאמצעי באהיה להבטחת שלומם של החוגגים בקרנבל של ברזיל. ההדגמה המוצלחת של יכולות המערכת מעידה על יכולתנו לפתח פתרונות ליישומים אזרחיים, הבנויים על הניסיון והידע הקיימים בחברה, ומציבה אותנו כמובילים בשוק הצומח של הגנת המולדת".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il