נאמני תורה ועבודה נגד הנהלת החמ"ד

בתנועת נאמני תורה ועבודה מוחים על החלטת הנהלת המנהל לחינוך דתי להצטרף ליום עיון שאורגן ע"י הרב שמואל אליהו בנושא השירות הלאומי.

שלמה פיוטרקובסקי , ב' באדר ב תשע"ד

שירות לאומי. ארכיון
שירות לאומי. ארכיון
ששון תירם

מנהל החינוך הדתי צפוי לקיים מחר (שלישי) בפתח תקווה כנס למנהלי המוסדות לבנות, תחת הכותרת: "הכנת הבת לשירות הלאומי".

בתנועת נאמני תורה ועבודה טוענים כי יוזם הכנס הוא הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, וכי המנהל לחינוך דתי הצטרף אל הכנס, זאת למרות שלטענתם מדובר ב"כנס שהדעות בו אחידות כמעט לגמרי, תוך הדרה של ארגונים הפועלים בציונות הדתית בתחום זה והעדרו הכמעט מוחלט של קול נשי בכנס העוסק כולו בנשים".

בתנועת נאמני תורה ועבודה טוענים, כי "כידוע, ישנן תלמידות דתיות רבות ומצויינות המתגייסות לצבא במסגרות דתיות ועצמאיות שונות. אימוץ עמדותיו הקיצוניות של הרב אליהו, שאף מתנגד למסלולים מסויימים בשירות הלאומי, מקשה על תלמידות אלה להרגיש חלק מהחינוך הממלכתי דתי".

"מצב זה מצביע לדעת תנועת נאמני תורה ועבודה על צורך גדול בהתאמת 'משנת החמ"ד' לאתגרי השעה תוך יצירת דיון רחב ופתוח שיינתן בו ביטוי למגוון הדעות ולעמדות ההלכתיות השונות", מוסיפים בתנועה.

נציין עם זאת, כי למרות טענות אנשי תנועת "נאמני תורה ועבודה, המושב השני של הכנס יכלול שתי קבוצות מקבילות לבחירה, אחת העוסקת בשירות הלאומי ושניה העוסקת בשירות צבאי.

קצפם של אנשי התנועה יצא ככל הנראה על המושב הראשון, המתקיים תחת הכותרת "שירות לאומי נקודת מבט הלכתית - תורנית".

את המושב ינחה רם זהבי, מפקח ארצי על יסודי בחמ"ד, וישתתפו בו הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו והרב איתן איזמן. לאחר הדיון יתקיים "שו"ת תורני - חינוכי" עם הרב אבי גיסר, יו"ר מועצת חמ"ד.