הסרט שיביא מאות אלפי תיירים לישראל

בפרויקט שצולם ברחבי ישראל מציג ראש הממשלה נתניהו את אתרי התיירות המרכזיים מראש הנקרה דרך ירושלים ותל-אביב ועד אילת. צפו בטריילר

חזקי ברוך , ג' באדר ב תשע"ד

נתניהו וגרינברג
נתניהו וגרינברג
לע"מ

הטריילר הרשמי של הסרט

מאות אלפי תיירים צפויים להגיע לישראל בעקבות פרוייקט התיירות הבינלאומי שהוקרן הערב לראשונה בהוליווד

בפרוייקט המיוחד שצולם ברחבי מדינת ישראל בשנתיים האחרונות מציג ראש הממשלה בנימין נתניהו את אתרי התיירות המרכזיים מראש הנקרה, דרך ירושלים ותל-אביב ועד אילת

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף לפנות בוקר (רביעי) בהקרנת הבכורה של פרויקט התיירות הבינלאומי שצפוי להגדיל את מספר התיירים המגיעים לישראל.

אחרי שנפגש עם הנשיא האמריקני ברק אובמה, נשא נאום בפני ראשי הממשל האמריקני ונאם בפני באי כנס AIPAC, הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה להקרנת הבכורה של הסרט לקידום התיירות לישראל, יחד עם עוד 500 מוזמנים.

בתכנית שצולמה לפרקים במהלך השנתיים האחרונות ברחבי ישראל, מציג ראש הממשלה לעולם את מוקדי התיירות מראש הנקרה, דרך ירושלים ותל-אביב ועד לאילת.

מדובר בהפקת ענק בהנחייתו של העיתונאי והמפיק פיטר גרינברג, המוכר בזכות תכניות התיירות הבינלאומיות שלו המשודרת ברשת PBS האמריקנית. ייחודה של התכנית בכך שהיא מלווה ראשי מדינות המשמשים בה כמדריכי התיירות במדינתם. בתכנית צופים כמאות מיליוני צופים ברחבי העולם ובמדינות בהן צולמה נרשמה עלייה משמעותית במספר התיירים הנכנסים.

לאור העובדה שמדובר בפרויקט בעל חשיבות הסברתית, כלכלית ותיירותית נרתם גם משרד התיירות לפרוייקט, והערכת המשרד שבזכות שידור התכנית בפני מאות מיליוני הצופים, יגדל מספר הנכנסים לישראל לפחות בכ-200,000 תיירים, דבר שצפוי להכניס לקופת המדינה עוד מאות מיליוני שקלים.

שנת 2013 הייתה שנת שיא במספר התיירים שהגיעו לישראל – 3,540,000. הכנסות התיירות של מדינת ישראל בשנת 2013 נאמדו בכ-40 מיליארד שקלים.

גרינברג הצטרף כבר למנהיגים רבים, ביניהם נשיא מקסיקו, מלך ירדן, נשיא פרו, ראש ממשלת ניו-זילנד ועוד. חברי ההפקה של פיטר גרינברג מונים 29 אנשי צוות, והפרויקט צולם ב-8 מצלמות וידאו ו-2 מצלמות סטילס.

במהלך הצילומים סיפר גרינברג כי "צילמתי שש תוכניות ברחבי העולם: בירדן, בניו זילנד, בפרו ובמקומות אחרים, אך אני חייב לומר שהסיור הזה היה הטוב ביותר, המטורף ביותר והכיף ביותר, ובו למדנו יותר מאשר בכל סיור אחר. יש לנו הפתעות רבות, שהצופים – אפילו אנשים שחיים בישראל – יראו שאין להם מושג לגבי המדינה שלהם. אנחנו נראה להם".

ראש הממשלה נתניהו סיכם לפנות בוקר את הפרויקט ואמר כי "הסרט הזה מציג את ישראל היפה ואת הרוח של אזרחיה. אלה הפנים האמיתיות של המדינה היהודית.

"נרתמתי בשמחה לפרויקט כדי להציג בפני העולם את פניה היפות של מדינת ישראל. ארץ זבת חלב ודבש. כל מקום שביקרנו בו היה יותר יפה ומיוחד מזה שהיינו לפניו. התיירות היא מנוע צמיחה כלכלי שאנחנו צריכים לטפח. חשוב להראות לעולם את ישראל כמדינה מתקדמת, נאורה, מורכבת מנופים מגוונים, עם חיי לילה תוססים. מדינה שמכבדת את כל הדתות. בישראל נמצאים מקומות קדושים לכל הדתות ואנו מקפידים על חופש הדת וחופש הפולחן. היה לי חשוב להראות גם את הקשר העמוק של עם ישראל לארץ ישראל ועל זה שמתי דגש בביקוריי בירושלים ובמצדה", דברי נתניהו.טוען....