המצטרף ה-5000: הרב חיים דרוקמן

קרן יחד יצאה לדרך. הרב הלל הורוביץ: המצטרפים - מאילת ועד הגולן. רווקים ורווקות, גיל הזהב ואף צעירים.

בן שאול , ה' באדר ב תשע"ד

הרב דרוקמן מצטרף לקרן יחד
הרב דרוקמן מצטרף לקרן יחד
יח''צ

חמשת אלפים בתי אב הצטרפו לקרן יחד בשלושת החודשים האחרונים מאז החלה את פעילותה.

אנשי הקרן התרגשו לאור העובדה שהמצטרף ה-5,000 הוא ראש ישיבת אור עציון וראש מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן.

יו"ר הקרן, הרב הלל הורוביץ סיפר כי "בנינו תוכנית לצרף 5,000 איש בתוך חצי שנה ולהפתעתנו בפרק זמן של פחות משלושה חודשים נרשמו מעל 5,000 בתי אב. ההפתעה אף גדולה יותר נוכח גיוון הציבור שהצטרף, מאילת שבדרום עד הגולן שבצפון, רווקים, רווקות, משפחות, מבוגרים, גיל הזהב, ואף צעירים מתחת לגיל 18".

מאחורי הקרן עומדים שורה של רבנים ואישי ציבור, בהם הרב יעקב אריאל, הרב אבי גיסר, פרופ' אשר כהן, הרב יהושע שפירא, הרב יוסף צבי רימון, השופטת בדימוס שרה פריש, הרבנית צביה אליהו ופרופ' יפה זילברשץ.

בקרן הציבו כיעד את המספר 5,000 שממנו והלאה תחל פעילות הקרן. על פי התקנון, במקרה שאחת מהמשפחות המנויות בקרן מתייתמת מאחד ההורים, יגויס עבור המשפחה סכום של 50 אלף שקלים עבור כל אחד מהיתומים שגילם פחות מ-30. מעבר לכך, תיבחן השלמה של עד 150,000 שקלים עבור כל יתום, בכפוף לבדיקת נציג מקצועי מטעם הקרן.

לצורך העמדת הסכום הנדרש למען יתומי משפחה, יגויס הכסף באופן חד פעמי מכלל המשפחות החברות בקרן, כאשר מכל משפחה ייגבו עד 10 ש"ח עבור כל יתום, ועוד 4 ש"ח לכל היותר עבור ליווי המשפחה והטיפול בהקמת המגבית למשפחה. אנשי הקרן מדגישים כי לכל היותר ייגבו מכל משפחה עד 64 שקלים בחודש אחד בלבד.

בקרן מסבירים כי הצטרפות משפחות נוספות אל היוזמה, תסייע בהעברת מענק כספי גדול יותר ליתומים, במקרה הצורך. "כל מצטרף חדש לקרן, בשלב זה, מגדיל למעשה את כמות התמיכה שאנחנו נהיה מסוגלים להעביר ליתומים בעת הצורך'', מסבירים בקרן יחד.

אבי רט, עורך התלמוד הישראלי שהצטרף לקרן אמר כי "כמות הנרשמים לקרן בשלב הזה ועוצמת התגובות מהשטח מחזקת ומעצימה את התחושה של הערבות הדדית שהיא אבן יסוד בחיי קהילה יהודית. בימים של ניכור וחלילה פילוג, קרן יחד המהווה מקור של תקווה וחוסן יהודי, הינו מימוש הרעיון שהשלם חזק וגדול יותר מסך חלקיו".​