הרב מדן: הבית היהודי נאבק על כל פינה

ראש ישיבת הר עציון קורא לחרדים להודות לנציגי הציבור הדתי בכנסת על פועלם בחוק הגיוס. "השוואת בנט להמן - מעשה חמור, לעשות תשובה".

בני טוקר , ה' באדר ב תשע"ד

הרב מדן בכנס ירושלים
הרב מדן בכנס ירושלים
ניסים לב

הרב יעקב מדן, מראשי ישיבת הר עציון באלון שבות, קורא לצדדים השונים בעולם החרדי להנמיך את גובה הלהבות נוכח ההסתה החריפה נגד סיעת הבית היהודי ושרי הממשלה.

"לצערי יש אנשים שמרוויחים מהמחלוקת", אומר הרב מדן בשיחה עם ערוץ 7. "ראינו את ההשמצות בסרט האנימציה וזה מחריד... הניסיון לעשות השוואה בין בנט להמן הרשע -  הציבור החרדי צריך לעשות על זה תשובה".

לדבריו חוק הגיוס היה משגה אך בדיעבד הציבור החרדי לא נפגע ממנו, "עצם חקיקת החוק אולי תשפיע לרעה על האווירה, אך בפועל החוק לא ירע את המצב", טוען הרב מדן.

הרב מדן מדגיש כי החרדים צריכים להודות לאנשי הבית היהודי שהגנו עליהם בחירוף נפש. "הבית היהודי נאבקו על כל פינה בחוק הזה, ובמידה רבה בזכות זה, החוק הזה לא ישפיע בצורה רעה על החרדים והם חייבים לומר על כך תודה".

למרות המחלוקת עם העולם החרדי, ראש ישיבת הר עציון מבהיר כי יש להעניק כבוד מלא לרבנים החרדיים. "יש לנו מחלוקות עמוקות בכמה דברים עם העולם החרדי, אבל צריך לכבד אותם. ראינו בהפגנה האחרונה את המנהיגות היוצאת מהכלל של הרב שטיינמן, איך ההפגנה התפזרה כפי שהתפזרה".