רוצח גדי ויכמן הורשע ברצח ונידון למאסר עולם

עדן אוחיון, אשר דקר למוות את גדי ויכמן, הורשע פה אחד בעבירה של רצח בכוונה תחילה. בני משפחתו התפרעו בבית המשפט.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' באדר ב תשע"ד

בתי משפט
בתי משפט
Thinkstock

עדן אוחיון, הצעיר שדקר למוות את גדי ויכמן בלילה שבין ה-4 ל-5 במאי 2012, הורשע היום (שלישי) בעבירות של רצח בכוונה תחילה, שיבוש הליכי משפט, הדחה בחקירה והחזקת סכין.

על פי כתב האישום, אוחיון וחבריו שהו באותו לילה סמוך לביתו של ויכמן והקימו רעש רב. ויכמן, ביקש מהם לשמור על השקט מכיוון שהפריעו למנוחת בתו, וירד למטה לאחר שהנוכחים במקום קיללו את אשתו.

למרות בקשתה של אשתו של ויכמן ממנו לעלות למעלה לביתם ובקשת חברתו של אוחיון ממנו לעזוב את המקום, התפתח עימות בין השניים, במהלכו נגח ויכמן בראשו של אוחיון.

לפי כתב האישום, אוחיון שלף מכיס מכנסיו את הסכין שנשא עליו, ו"נעץ את הסכין בחוזקה ישירות בעומק חזהו השמאלי של המנוח, ואז חתך עם הסכין בתוך חזהו של המנוח משמאל לימין, ושלף את הסכין בחזרה".

"הנאשם במעשיו כמתואר בעובדות גרם בכוונה תחילה למותו של המנוח, לאחר שהחליט להמיתו, והמית אותו בדם קר, בלי שקדמה התגרות תכוף למעשה", נטען בכתב האישום.

בהכרעת הדין ציינה השופטת רויטל יפה כ"ץ, כי "הנאשם הגיע למפגש עם המנוח כשהוא מוכן לקרב, מוכן לעימות הן נפשית והן מבחינת הציוד, במאובחן מהמנוח, יש לומר".

לאחר סיום הכרעת הדין נגזר דינו של אוחיון למאסר העולם. לאחר הקראת גזר הדין, בני משפחתו של אוחיון החלו לצרוח ולקלל את אלמנתו של ויכמן.