"לחקור את ההסתה של הרב מוצפי"

בעקבות דברי הרב מוצפי על הרב אבינר, אותו כינה "עמלק" בשל עמדתו על גיוס חרדים, המטה החילוני של הבית היהודי קורא להעמידו לדין.

עדו בן פורת , ז' באדר ב תשע"ד

לצאת ולמחות. הרב אבינר
לצאת ולמחות. הרב אבינר
פלאש 90

המטה החילוני בבית היהודי קורא ליועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את הרב בן ציון מוצפי עקב דבריו על הרב שלמה אבינר, אותו כינה "עמלק" בגלל תמיכתו בגיוס חרדים לצה"ל.

"בימים בהם יש הסתה אינסופית כלפי הציבור הדתי לאומי ובפרט כלפי מנהיגיו ורבניו, אנחנו מצפים מרבנים חרדים לפעול להרגעת השטח", אמרו במטה.

עוד הדגישו במטה החילוני כי השתלחות של אישים במגזר החרדי נגד הציונות הדתית מהווה נורת אזהרה. "ההסתה של הרב מוצפי שמצטרפת לדברי הסתה מאישים אחרים היא מסוכנת ומהווה נורת אזהרה חמורה. אנחנו קוראים ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפעול להעמדת הרב מוצפי לדין בהקדם, ולהבהיר בכך שהסתה איננה חלק מחופש הביטוי".

על פי דיווח באתר החרדי "כיכר השבת", הרב מוצפי יצא במתקפה חריפה נגד הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת עטרת כהנים, בשל תמיכתו בגיוס חרדים לצה"ל וכינה אותו "רשע מרושע מזרע עמלק".

"אלו הרשעים שזוממים כל הזמן לשנוא ולהכרית חס ושלום את בני התורה, ביניהם יש כאלה שקוראים לעצמם רבנים - 'רע בנים', רשעים, יותר גרועים מהחילונים עצמם - שהם שונאים את בני הישיבות".

על הרב אבינר אמר הרב מוצפי בלי להזכיר את שמו, "אומר אני אבוא לשם (לעצרת החרדים ע.ב.) ואתפלל שיתגייסו לצבא. רשע מרושע חוטא ומחטיא מזרע עמלק זה, איך הוא אומר דבר כזה?... איך אתה מעיז לומר שאנשים ילכו לשם, תתקן את המצב ילכו לשם. רשע מרושע כופר בתורה, עוקר את התורה חס ושלום".