מפגשים לצעירים ברעננה

בתיכון אמי"ת רננים ברעננה, מנסים לעשות מפגשים לצעירים בוגרי העיר, שיעסקו במה שמעניין אותם.

יעל רון , ט' באדר ב תשע"ד

הזמנה לכנס
הזמנה לכנס
אמי"ת רננים

לא פשוט לשמור על קשרים חברתיים לאחר סיום הלימודים, בתיכון אמי"ת רננים החליטו לעשות כנס בוגרים מיוחד לכל מוסדות הלימוד העל- תיכוניים ברעננה, בשאיפה, שהכנס יתקיים כל כמה שבועות ויהווה מוקד חברתי ולימודי לחבר'ה צעירים.

הכנס הראשוני, יערך במוצאי שבת פרשת שמיני באמי"ת רננים, יינתן שיעור קצר מפי רב הקהילה ברעננה, הרב צבי קורן, בנושא התמודדויות של בוגרים. לאחר מכן, סדנה על רושם ראשוני מיועצת ומטפלת זוגית, נעמה מוזס. ולסיום הופעה של ההרכב הקומי, "אנדרדוס".

"זהו כנס פתיחה לסדרת מפגשים, שיערכו לאורך השנה לחבר'ה צעירים, בוגרי העיר רעננה", מספרת נעמה מוזס, יועצת ומורה בתיכון אמי"ת רננים, שהיתה מיוזמי הרעיון.

"קראנו לזה לבינתים, 'המדרשה'. הקשר שלנו עם בוגרות התיכון הוא לא משהו חדש, אנחנו עושים שבתות וערבים, אבל הפעם החלטנו לבנות משהו לכל הבוגרים ברעננה, מפגשים שיעסקו בנושאים שמלווים את הגיל, כמו זוגיות, ניהול פיננסי נכון, איך לצלוח ראיונות עבודה, לימוד תורה ועוד. יש כאן גם מטרה עקיפה, ליזום מפגשים בין צעירים שיעזור ליצירת מפגשים זוגיים ושידוכים בין החבר'ה. היום יש מחסור רב בהצעות שידוכים, אז אם מהמפגשים האלו יצא זוג, אשרינו. זוהי לא המטרה העיקרית, אבל אם זה יתאפשר, אז למה לא?"     

שיתוף פעולה מרשים נעשה בין מנהלי מוסדות החינוך בעיר, הרב אפרים זיק, מנהל ישיבת בני עקיבא רעננה והרב ערן שטראוס, מנהל בית הספר הטכנולוגי אמי"ת בכפר בתיה. גם בעיריית רעננה התגייסו ותרמו במה שיכלו, והכל בהובלת מנהלת תיכון אמי"ת רננים, אורית שמיר.

"כולם מתגייסים ומפרסמים את זה בקרב הבוגרים", אומרת מוזס. "בסיום הערב אנחנו הולכים להעביר משוב, בכדי לשמוע את הצרכים של הבוגרים. עוד בשלב המקדים, הכנסנו חבר'ה צעירים לצוות חשיבה שיתנו את חוות דעתם, ישתפו במה שמעניין אותם ובמה יש צורך. אנחנו חולמים שזה יהיה משהו גדול, מעין מרכז לצעירים עם אפשרויות שונות כמו פתיחת קורס פסיכומטרי, טיולים משותפים, ואנחנו מקווים שבאמת זה יזכה להצלחה לאורך השנה".