בעוז קדימה: שיתוף פעולה בין בנ"ע לקרן יחד

שיתוף הפעולה עם בני עקיבא נועד להעלות את המודעות ואת ההצטרפות לקרן, בדרך אל היעד הבא: 15,000 בתי אב.

ידידיה בן אור , ט' באדר ב תשע"ד

הנהגת בנ"ע ויו"ר קרן יח"ד הרב הלל הורוביץ
הנהגת בנ"ע ויו"ר קרן יח"ד הרב הלל הורוביץ
יח"צ

ראשי תנועת בני עקיבא ופעיליה נפגשו השבוע עם ראשי קרן יח"ד וסיכמו על שיתוף פעולה בין הגופים.

הרב הלל הורוביץ, העומד בראש הקרן סיפר במפגש, כי ההצטרפות לקרן לא מפסיקה להפתיע. בתוך שלושה חודשים בלבד הצטרפו לקרן 5,000 משפחות, שהן היעד שהקרן שקבעה לתחילת הפעילות.

"ההפתעה אף גדולה יותר נוכח גיוון הציבור שהצטרף, מאילת שבדרום עד הגולן שבצפון, רווקים, רווקות, משפחות, מבוגרים, גיל הזהב, ואף צעירים מתחת לגיל 18", הוסיף.

שיתוף הפעולה עם תנועת בני עקיבא, המונה כ-90,000 חניכים מכל רחבי הארץ, נועד להעלות את המודעות ואת ההצטרפות לקרן, בדרך אל היעד הבא: 15,000 בתי אב.

ראשי התנועה ופעיליה נענו בשמחה לאתגר, והם מתכוננים לעשות כל שביכולתם להרחיב את מעגל המשפחות. "תנועת בני עקיבא שמחה לשלב ידיים עם יוזמה חשובה ומבורכת כמו קרן יחד," כך אמר דני הירשברג, מזכ"ל התנועה.

"זו יוזמה חשובה מאין כמותה, היא מראה את כוחו של עם ישראל כאשר הוא מאוחד למען הכלל. כוחנו באחדותנו", הוסיף הירשברג.

מראשי קרן יחד נמסר כי שיתוף הפעולה עם בני עקיבא הוא צעד גדול וחשוב אל עבר היעד הבא, ואל היעדים הבאים אחריו.

קרן יחד היא יוזמה חדשה שמבקשת לייעל את מערך הצדקה והמתן בסתר בארץ. עפ"י תקנון "קרן יחד", במקרה שאחת מהמשפחות המנויות בקרן מתייתמת מאחד ההורים, יגויס עבור המשפחה סכום של 50 אלף ₪ עבור כל אחד מהיתומים שגילם פחות מ-30. מעבר לכך, תיבחן השלמה של עד 150,000 ₪ עבור כל יתום, בכפוף לבדיקת נציג מקצועי מטעם הקרן.

​​בקרן מסבירים, כי הצטרפות משפחות נוספות אל היוזמה, תסייע בהעברת מענק כספי גדול יותר ליתומים, במקרה הצורך. "כל מצטרף חדש לקרן, בשלב זה, מגדיל למעשה את כמות התמיכה שאנחנו נהיה מסוגלים להעביר ליתומים בעת הצורך", מסבירים ב"קרן יחד".