הגיעו למשלוח מנות ומצאו קשישים אחרי פריצה

סטודנטיות שהגיעו להעניק משלוח מנות גילו מהומה בביתה של קשישה עיוורת לאחר שזה נפרץ. השתיים הפשילו שרוולים והחלו לעבוד.

שמעון כהן , י"א באדר ב תשע"ד

רעות יעל ובני הזוג סבן
רעות יעל ובני הזוג סבן
מכללת אפרתה

קרוב לעשרים קשישים ירושלמים בני למעלה משבעים זכו השבוע לביקורים של סטודנטיות במכללת 'אפרתה' במסגרת יום המעשים הטובים שקיימה המכללה.

הסטודנטיות, תלמידות תכנית המצוינות במכללה, בשיתוף המנהל הקהילתי גינות העיר ציינו את יום המעשים הטובים וכחלק ממנו הגיעו לביתם של קשישים ירושלמים כשהן מצוידות במשלוחי מנות צבעוניים.

במהלך הביקורים בבתים השונים זכו הסטודנטיות, שהגיעו בזוגות או בשלישיות, לשמוע סיפורים מחייהם של הקשישים ואף שיתפו אותם בסיפורים משלהן.

לרעות ויעל, שתי סטודנטיות מהמכללה, ציפה פרויקט לא צפוי. השתיים הגיעו לבקר את י' ורעייתו א', קשישה עיוורת במאה אחוז. כשהגיעו למקום גילו שהבית נפרץ יומיים קודם לביקור והוא עודו הפוך.

מסתבר כי על אף שהוגשה תלונה למשטרה טרם נמצאו מספיק ידיים עובדות שיסייעו לא' וי' שאינם בקו הבריאות להחזיר את הסדר לבית. השתיים שינסו מותניים ובתוך שעתיים החזירו את הבית לקדמותו. "אני לא יודעת איך אלוקים שלח אתכן אלי דווקא היום. אני יושבת פה ובוכה על כל הבלאגן שאין ביכולתי לסדר ופתאום דפיקה בדלת, שתי בחורות צעירות וחמודות שפשוט הגיעו להציל אותי", אמרה א'. רעות ויעל מצידן מספרות כי גם עבורן הייתה זו חוויה משמעותית.