מיתוג חדש במכון לב: "בחכמה פותח עולמות"

בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים עובר תהליך של מיתוג מחדש, מהיום הוא נקרא "המרכז האקדמאי לב".

, י"א באדר ב תשע"ד

המרכז האקדמי לב
המרכז האקדמי לב
יח''צ

בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים (מכון לב) עובר בימים אלה תהליך של מיתוג מחדש, אשר הושקעו בגיבושו ובנייתו עבודה ומחשבה רבה במהלך השנתיים האחרונות, והטמעתו במוסד החלה בשבועות האחרונים.

במסגרת תהליך המיתוג שונה שמו של המוסד, שמהיום יקרא "המרכז האקדמי לב", וכן עוצב לוגו חדש למוסד.

התהליך ילווה בסיסמא "בחכמה פותח עולמות" המבטאת את חזונו של המוסד, המאפשר לסטודנטים ולסגל "להיפתח לעולם" מבלי לאבד את עולמם וזהותם. "ההחלטה לצאת לתהליך המיתוג מחדש התקבלה לאחר שהנהלת המוסד הבינה, כי קיים פער גדול בין איכות התואר והישגי הסטודנטים שלנו לבין ההכרה לכך בקרב הציבור", מציין היועץ הבכיר לנשיא, סטיוארט הרשקוביץ.

הרשקוביץ מדגיש כי "בעולם המתקדם והחדשני של ימנו, ישנו הציבור הדתי והחרדי שצמא ללמוד ומחפש את המוסד המתאים לעשות זאת בהתאם לאורח חייו. במציאות זו, מצאנו לנכון להדגיש את מהותו וייחודו של המוסד - היותו ספינת דגל אקדמית שמשלבת את הרוח במעשה ומאפשרת לאנשיה להיפתח לעולם מבלי לאבד את עולמם".

"בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים וההתפתחויות ולתחרות ההולכת וגוברת בשוק ההשכלה הגבוהה והלימודים האקדמיים בכלל, ובמגזר הדתי בפרט" מסבירה מנהלת מחלקת דוברות ויח"צ, הילה שי וזאן, "דווקא בעידן משתנה זה מצאנו לנכון להדגיש את ייחודנו בעולם האקדמיה. אנו מאמינים שתהליך המיתוג מחדש יביא לצמיחה בפעילותו של המוסד ולהתאמתו למצב הקיים באקדמיה ובשוק התעסוקה בישראל ובעולם".

שי וזאן מדגישה, כי שינוי הלוגו והשם הם רק אבן הדרך הראשונה של התהליך מבחינת המוסד. "לא מדובר רק בשינוי סמל אלא בסמל לשינוי. כבר השבוע, במסגרת יום השקת תהליך המיתוג לעובדים, נערכו סדנאות לעובדים במטרה להעלות רעיונות לפעולה ברוח המיתוג שישולבו בתוכניות העבודה השוטפות שלנו" היא מסבירה ומוסיפה כי חברי הסגל, העובדים והסטודנטים לקחו חלק בלתי נפריד בתהליך ועיצובו.

"במהלך כל השנה האחרונה נערכו קבוצות מיקוד ושאלונים בקרב הסגל האקדמי, המנהלי והתורני, הסטודנטים והבוגרים כהכנה לתהליך, כמו גם ראיונות עם חברות בעלות פוטנציאל להעסיק את בוגרנו או כאלו המעסיקות בוגרים כיום. בנוסף, נערכו סדנאות ייחודיות לעובדים ולסגל בנושא והוקמו צוותי היגוי בשיתופם לעדכון תכניות וקידומו של התהליך".

"מזה 4 עשורים, המרכז האקדמי לב פותח בפני חברי הסגל והסטודנטים הלומדים בו אופקים חדשים של דעת, מקנה יכולת לעמוד מול אתגרים בחיים ובעבודה, מייצר מצוינות אקדמית ומקצועית ומקדם עולמות חדשים של ידע ועשייה" אומר מנכ"ל המוסד שי גלבוע, ומוסיף כי "בבסיסו של תהליך המיתוג מחדש עומד הרצון להדגיש את ייחודיותו של המוסד שמקנה את המיומנויות לחבר בין עולמות חדשים ומאפשר לאנשי המגזר הדתי לממש את הפוטנציאל הטמון בהם תוך יצירתיות, מנהיגות ומצוינות".

המרכז האקדמי לב נוסד בשנת 1969 והוא מהמוסדות הוותיקים להשכלה גבוהה לציבור הדתי-לאומי והחרדי בתחומי המדע, הטכנולוגיה, המחשבים והניהול. במוסד לומדים כיום כ-4,500 סטודנטים וסטודנטיות הלומדים לתואר ראשון, שני, שנת השלמה לקראת מבחני לשכת רואי החשבון ומכינות קדם אקדמיות, במקצועות ההנדסה, מדעי המחשב, חשבונאות ומערכות מידע, מנהל עסקים, ביו-אינפורמטיקה וסיעוד.

הלימודים מתקיימים בשלושה קמפוסים – קמפוס לב לגברים, קמפוס טל לנשים וקמפוס לוסטיג לנשים חרדיות, כאשר יום הלימודים מחולק בין לימודי התואר הרגילים לבין לימודים תורניים במתכונת של ישיבה גבוהה לבנים ומדרשה לבנות.

למרכז האקדמי לב למעלה מ–  6,500 בוגרים, רבים מהם בעמדות מפתח בכירות במשק ובתעשייה, ומעל 60 חברות סטארט-אפ שהוקמו על ידי בוגרי  המוסד. הסגל אקדמי מונה מעל 500 מרצים, ביניהם פרופסורים ומדענים הפועלים במעבדות מתקדמות ביותר. 

"המטרה היא לבנות עתיד מבטיח לעברו המפואר של המוסד שלנו" אומר המנכ"ל שי גלבוע ומוסיף כי "נמשיך להכשיר מהנדסים ומנהלים בני תורה ולטפח מנהיגות חברתית ותעשייתית בחברה הישראלית".