גרמן: הרגשתי שנעצו לי סכין בגב ובלב

השר אורי אריאל הגיש ערר נגד חוק הפונדקאות שמקדמים ב"יש עתיד". שרת הבריאות זועמת: אני לא מתכוונת לוותר.

חזקי ברוך , י"ב באדר ב תשע"ד

תשנה את ההחלטה? גרמן
תשנה את ההחלטה? גרמן
צילום: פלאש 90

שרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד) זועמת על שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) שהגיש ערר נגד חוק הפונדקאות שהיא מובילה.

"הרגשתי שנעצו לי סכין בגב ובלב כששמעתי על הערר שהגיש אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון, נגד חוק הפונדקאות", סיפרה הבוקר גרמן.

גרמן הדגישה כי לפני הגשת החוק לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה, ישבה שעות ארוכות עם חברי הבית היהודי, "כדי לאתר את הנקודות הכואבות להם, לישר הדורים, להוריד ולהוסיף. היה לי ברור שיצביעו נגד, אבל היה גם ברור שלאחר התיאומים שעשינו - לא יוגש ערר".

השרה הסבירה כי הגשת ערר נגד הצעת החוק שאושרה בוועדת השרים יכולה "לקבור" את החוק. "אני מתכוונת לעשות כל מה שהדמוקרטיה והחוק מאפשרים כדי להעבירו", הבהירה גרמן, "אני לא מתכוונת לוותר".

חוק הפונדקאות מאפשר לראשונה בישראל גם לזוגות בני אותו מין לפנות לשירותי פונדקאות בארץ. כזכור, בפורום "חותם" תקפו בחריפות את החוק אשר לדבריהם "יביא לפונדקאות מסחרית ולמסחר בילדים, על ידי יצירת מסלול של רכישת ילדים ללא מאמץ של הזוג בהבאת ילד לעולם. כבר היום קיימת תופעה של התארגנות קבוצות רכישה בחו"ל".

לא רק בפורום "חותם" מתנגדים לחוק. גם מהארגון הפמיניסטי "אישה לאישה" נשלח מכתב לשרת הבריאות, יעל גרמן, בו נכתב כי "אין להסכים לכניסתם של חברות למטרת רווח לתחום הפונדקאות, אם ברצוננו אכן לשמר הליך זה כהליך אנושי ושומר על כבוד האשה וגופה. הוספת אלמנטים כספיים להליך שרובו ככולו מושתת על כסף - יוביל בסופו של דבר לזילות בגופן של הנשים".

בהצבעה שנערכה בוועדת השרים לחקיקה תמכו בהצעת החוק השרים ציפי לבני, יאיר לפיד, יעל גרמן, מאיר כהן, גדעון סער, לימור לבנת ויובל שטייניץ. ומנגד התנגדו השרים אורי אורבך, אורי אריאל, יצחק אהרונוביץ', יאיר שמיר וסופה לנדבר.