הרב שטיינמן: זכות גדולה ללמוד תורה בפורים

בחג הפורים, רובו של הציבור החרדי עסוק בענייני היום. הרב שטיינמן, שרואה את לימוד התורה כערך מרכזי, שם דגש דווקא על לימוד התורה.

חיים לב , ט"ו באדר ב תשע"ד

תומכיו פרשו. הרב שטיינמן
תומכיו פרשו. הרב שטיינמן
Flash90

בכל שנה נהג מנהיג הציבור הליטאי, הרב שטיינמן, המכונה 'ראש הישיבה' לפקוד את הישיבה שהוא עומד בראשו 'אורחות תורה' וכדי למסור שם שיעור לרגל חג הפורים.

בחג הפורים כידוע רובו של הציבור החרדי עסוק בענייני היום, מי בסעודת פורים, מי בקריאת המגילה ומי בשאר מצוות היום. אולם הרב שטיינמן, שרואה את לימוד התורה בערך מרכזי בחיי האדם היהודי, שם דגש על לימד התורה דווקא ביום שבו לימוד התורה נחשב לרופף יחסית.

השנה, בשל חולשתו, נבצר ממנו מלהגיע למסור שיעור, אולם הוא שיגר מכתב שבו הוא מפציר בבחורי הישיבה להמשיך ולחזק את התורה גם בליל הפורים.

"לבני ישיבתינו היקרים הי"ו כבר דיברנו כמה פעמים על הזכות שנפלה בחלקכם ללמוד תורה בליל פורים, שהוא יום של קבלו מאהבה, (ובשנה זו קשה לי להשתתף עמכם בשמחתכם) והנני לברככם שתזכו בזכות זה לעלות מאד בתוי"ש כל אחד לפי מדרגתו, ותצליחו ברוחניות וגשמיות", כתב הרב שטיינמן לבחורי הישיבה שמאוחר יותר עברו בחדרו כדי להתברך בברכת החג.

"ברוך ה' שיש בחורים שגם הלילה יושבים ולומדים מי יודע כמה זה נחשב בשמיים כמה זכויות זה מוסיף לעם ישראל", אמר הרב שטיינמן לאחר ביקורם של הבחורים במעונו.