גם בביתו של ביאליק קראו את המגילה

טנק המבצעים בז'יטומיר לא דילג אף על ביתו של המשורר היהודי המפורסם חיים נחמן ביאליק שם קראו את המגילה ליהודייה הקשישה שגרה בבית.

חיים לב , ט"ז באדר ב תשע"ד

האירוע המרכזי בז'יטומיר
האירוע המרכזי בז'יטומיר
באדיבות: לשכת רבה של רוסיה

מאות מיהודי העיר ז׳טומיר וסביבותיה חגגו השבוע את שמחת פורים באווירה מיוחדת.

קריאות מגילה נשמעו בכל פינה, החל מבית היתומים ב"כפר החינוך אור אבנר", בבית הכנסת המרכזי במרכז העיר ז'יטומיר, בבית הספר "אור אבנר" וכן לצעירים סטודנטים ועוד, כאשר את כל הפעילות הזו מנהל בית חב"ד ז'יטומיר הרב נחשון רובין.

האירוע המרכזי היה באולם גדול ורחב ידיים, בהשתתפות מאות מיהודי העיר, בראשות השליח ורב מערב אוקראינה הרב שלמה וילהלם, שניצח על המלאכה בשמחת החג לכל יהודי העיר.

האירוע נפתח בקריאת מגילה מרכזי באולם על ידי ראש הישיבה הרב אליעזר רבינוביץ ובהמשך נהנו מתוכנית מושקעת במיוחד, ממופע הצגה של ילדי בית הספר על סיפור המגילה, וכן מסעודה גדולה, ששולבה עם מופע פעלולים שונים ומגוונים לכבוד שמחת פורים בליווי ממוזיקה חסידית שהרקידו את ההמונים בשמחת החג.

"טנק המבצעים" של כפר החינוך אור אבנר, סובב בכל רחבי העיר במבצע קריאת מגילה והנחת תפילין ליהודי העיר.

טנק המבצעים לא דילג אף על ביתו של המשורר היהודי המפורסם חיים נחמן ביאליק, שם קראו את המגילה ליהודייה הקשישה שגרה בבית, יחד עם שכנים יהודים, שהתאספו יחד לקיום מצוות החג, תוך תחושה של סגירת מעגל עם בני משפחתו של ביאליק שהיו שומרי תורה ומצוות.